Aktualności

2020 na szóstkę!

Sześć okazji do podziwiania historycznych sportowych samochodów w akcji, sześć odsłon walki o tytuły mistrzów Polski, sześć zróżnicowanych rajdów. Dziś poznaliśmy kalendarz Motul HRSMP 2020.

Początek sezonu, to już tradycyjnie ściganie na klasycznych oesach w Górach Sowich. W weekend 17-19 kwietnia sezon 2020 w polskich rajdach rozpocznie 48. już edycja Rajdu Świdnickiego. Następnie, w dniach 8-10 maja, pięknie i żwawe rajdówki sprzed lat będzie można zobaczyć na trasach wokół Puław – bazy Rajdu Nadwiślańskiego. Końcówka czerwca to czas na prawdopodobnie najbardziej widowiskową i bez dwóch zdań najbardziej prestiżową rundę Motul HRSMP – PZM 77. Rajd Polski. Po udanym debiucie na szutrach, w sezonie 2020 stawka historycznego czempionatu ponownie będzie miała okazję do walki o punkty na szybkich oesach wokół malowniczych Mikołajek. Naturalnie drugi najstarszy rajd świata będzie także rundą RSMP oraz FIA ERC.

Po lipcowej przerwie uczestnicy Motul HRSMP zmierzą się na wymagających asfaltowych odcinkach na Podkarpaciu, gdzie rozegrana będzie 29. edycja Rajdu Rzeszowskiego. Przedostatnie zawody odbędą się na Śląsku, podczas zaplanowanego na 11 i 12 września Rajdu Śląska. Ukoronowaniem i zakończeniem całorocznej walki ma być Rajd Dolnośląski (16-18 października), jednak obecność tej rundy w kalendarzu nie jest jeszcze w 100-proc. pewna.

Kalendarz Motul HRSMP 2020:

  • 17-19 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt)
  • 8-10 maja: Rajd Nadwiślański (asfalt)
  • 26-28 czerwca: PZM 77. Rajd Polski (szuter)
  • 6-8 sierpnia: Rajd Rzeszowski (asfalt)
  • 11-12 września: Rajd Śląska (asfalt)
  • 16-18 października: Rajd Dolnośląski (asfalt)*

 

* Runda do potwierdzenia

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP