Aktualności

2023 – SIÓDMY SEZON MOTUL HRSMP – trochę naszej własnej historii

Przed 7 sezonem Motul HRSMP warto spojrzeć na naszą własną historię.

w 2016 roku, kiedy cykl startował jako Puchar Polski, byliśmy „rajdową ciekawostką”, „dodatkiem do rajdów samochodów współczesnych.

Wielu organizatorów bało puścić nas na trasy razem z RSMP , mówiąc, że pewnie „zablokują rajd”, albo  „pozabijają się na tych starych gratach”.

Nic takiego się nie stało, a zawodnicy Motul HRSMP okazali się jednymi z najbardziej bezpiecznych, dobrze zorganizowanych, uprzejmych i odpowiedzialnych rajdowców PZM. Teraz organizatorzy rajdowych mistrzostw Polski nie wyobrażają sobie by ich rajd nie był w kalendarzu rajdowym Motul HRSMP.

Cykl stal się rozpoznawalny i bardzo populary wśród kibiców i mediów.

Motul HRSMP nie jest już rajdowym „beniaminkiem”, ale pełnoprawnym, dobrze zakorzenionym w wieloletniej tradycji rajdem samochodowym, trwałym elementem naszej rajdowej sceny, a jego przyszłość rysuje się nader interesująco.

O tym czego wspólnie dokonaliśmy w tym czasie niech opowiedzą statystyki.

Wg najbardziej autorytatywnego źródła statystyk rajdowych  (www.ewrc-results.com)  w cyklu Motul HRSMP wystartowało dotychczas 274 zawodników 89 w tym 21 kobiet z Polski, Czech Niemiec, Belgii, Estonii Finlandii i Litwy.

Startowało: 116 kierowców,

158 pilotów (w tym 21 kobiet),

92 samochody ,

30 marek

( źródło: www.ewrc-results.com)

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP