Aktualności

30 załóg gotowych do walki w Kotlinie Kłodzkiej

Po kilkutygodniowej przerwie pora na powrót na odcinki specjalne. Do startu w 3. rundzie Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zgłosiło się trzydzieści załóg, z czego dwie bez pomiaru czasu. Na zawodników czeka aż 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 119 kilometrów.

fot. Grzegorz Rybarski

Rozgrywany w dniach 19-20 maja 52. Rajd Dolnośląski po raz kolejny w tym sezonie poprowadzi całą stawkę historycznych rajdówek po tych samych trasach, co cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), a w Motul HRSMP będzie na co popatrzeć.

Listę zgłoszeń otwiera Porsche 911 SC RS Piotra Zaleskiego i Jacka Gruszczyńskiego, którzy po dwóch rundach przewodzą klasyfikacji generalnej (FIA 1-FIA 4). Po sporych przeżyciach i jeździe bez wspomagania kierownicy podczas Rajdu Świdnickiego-Krause, głodni rewanżu są z pewnością Robert Luty i Dariusz Gurdziołek (Subaru Legacy). „Restartu” potrzebują z kolei Krzysztof i Mateusz Głowalowie (Mazda 323 GTX), którym w tym sezonie znakomity wynik już raz przeszedł koło nosa. Pechową passę chciałby też przełamać zgłoszony z numerem 105 Arkadiusz Kula (Renault Megane Maxi) jadący w parze z Jarosławem Janaszem. Na starcie nie zabraknie również Forda Sierry Cosworth 4×4 załogi Suder/Matyjewicz, który po drobnych naprawach jest znów w pełni gotowy, by cieszyć oczy kibiców swoimi klasycznymi barwami zespołu Mariana Bublewicza. Z kolei na prawym fotelu Michała Pryczka (Subaru Impreza 555) znów pojawi się jego ojciec – Jacek.

Po raz pierwszy z pomiarem czasu wystartują Michał Horodeński z Arkadiuszem Sałacińskim (Toyota Celica GT–Four), podobnie jak i załoga Smółka/Radecki (BMW E30), a swój sezon otworzy duet Wikieł/Wichrowski (Subaru Impreza 555). Kolejną załogą, która rozpocznie w tym roku swoje zmagania są Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Escort MKII RS).

Bez pomiaru czasu trasę 52. Rajdu Dolnośląskiego pokona debiutant Motul HRSMP– Marcin Leśnik jadący w parze z Kornelem Grabskim (Renault 11 Turbo), a także Krzysztof Guzowski z Agnieszką Załęcką (Renault Clio 16S), którego w parze z dwoma innymi pilotami już oglądaliśmy na trasach HRSMP.

Plik PDF: Lista zgłoszeń do Rajdu Dolnośląskiego – 3. rundy Motul HRSMP 2018.

Rajd rozpocznie się w sobotę 19 maja o 13:30 od startu honorowego zlokalizowanego w centrum Duszników-Zdroju.

fot. Grzegorz Rybarski

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP