Aktualności

32 załogi w Memoriale

2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zainauguruje drugi sezon zmagań Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do startu w zawodach, które odbędą się w dniach 7-8 kwietnia zgłosiły się aż 32 załogi, z czego tylko osiem przejedzie trasy wokół Wieliczki bez pomiaru czasu. 

Listę zgłoszeń otwiera oczywiście zeszłoroczny mistrz, Robert Luty, który ponownie zasiądzie w Subaru Legacy, jednak tym razem z innym pilotem – Marcinem Cielińskim. Nie zabraknie także Jerzego Skrzypka w Fiacie Ritmo Abarth oraz pozostałych zawodników z czołówki. Samochodów wyprodukowanych w Turynie podczas Memoriału zobaczymy jeszcze cztery, a w jednym z nich zasiądzie koordynator mistrzostw i pasjonat dawnej motoryzacji, Mirosław Miernik, który utworzy załogę wraz z Marią Zaborską.  

W Wieliczce kibice będą także mogli podziwiać m.in. hipnotyzujące Porsche 911 SC RS Piotra Zalewskiego, czy też Audi Quattro, które pojawi się w liczbie aż dwóch sztuk. Jedną z nich poprowadzi Grzegorz Olchawski, natomiast drugą Mariusz Polak. Oczy kibiców na pewno będzie również cieszyć Subaru Impreza GC8 Michała i Jacka Pryczków w oryginalnym malowaniu 555, czy niespotykana na polskich trasach Toyota Corolla AE86 Pawła Wysockiego.  

Oczywiście Memoriał nie mógłby się odbyć bez samochodów, którymi przed laty ścigały się legendy polskich rajdów, dlatego też w Fordzie Sierra Cosworth zobaczymy Marka Sudera z Jakubem Matyjewiczem.  

Pełną listą zgłoszeń na 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza znajdziecie tutaj – http://www.superos.pl/dokumenty_hrsmp/lista_zgloszen_memorial_hrpp2018.pdf 

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP