Aktualności

4, 3, 2, 1… sezon 2019 w liczbach!

Sezon 2019 w Motul HRSMP zakończony. Przed zawodnikami jeszcze najprzyjemniejsza, oprócz samej jazdy po oesach, część – gala wręczenia pucharów. Czas zatem na kilka liczb, które idealnie podsumowują, jak wyglądały zmagania w minionym sezonie.


Łącznie 37 załóg wystartowało w sezonie 2019 w historycznym czempionacie, a 13 z nich sklasyfikowano w Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

Tylko jedna załoga może sięgnąć po mistrzostwo w Historycznej Klasyfikacji Generalnej i w sezonie 2019 wywalczyli je Robert Luty i Marcin Celiński, którzy w całym sezonie wygrali trzy rajdy i uzbierali w sumie 174 punkty. To drugie zwycięstwo Lutego w Historycznej Klasyfikacji Generalnej. Poprzednio dokonał tego w 2017 roku.

Sezon rekordów

Na tegoroczny kalendarz Motul HRSMP złożyło się sześć rajdów rangi mistrzostw Polski. Pierwszy raz w historii Motul HRSMP zawodnicy ścigali się po szutrze, a było to podczas 77. PZM Rajdu Polski.

834,31 km to łączny dystans wszystkich odcinków specjalnych rozegranych w sezonie 2019, a było ich 66.

216,25 km oesowych liczyła trasa Rajdu Dolnośląskiego, co było rekordem dystansu w tym sezonie.

93,8 km/h – taką średnią prędkość uzyskali Robert Luty i Marcin Celiński podczas tegorocznego Rajdu Śląska. To była najszybsza runda w kalendarzu.

22 załogi wpisywały się na listę zgłoszeń przed każdą z asfaltowych rund Motul HRSMP, a 11 aut mierzyło się z trasą PZM 76. Rajdem Polski.

Te wyjątkowe maszyny

50 lat ma najstarszy samochód w stawce Motul HRSMP, czyli Syrena 104, którą Tomasz Curyło i Jarosław Skwarek sięgnęli po tytuł mistrzów Polski w kategorii FIA 1.

318 – oznaczenie modelu BMW, który był najpopularniejszym samochodem w tegorocznych Motul HRSMP. Na trasach zobaczyliśmy aż sześć takich aut.

Cztery Fordy Sierra RS Cosworth pojechały w Rajdzie Dolnośląskim, a Marcin Grzelewski z Krzysztofem Niedbałą wygrali tę rundę.

Dwa auta w tym sezonie zaprezentował Piotr Zaleski. Podczas asfaltowych rund ścigał się Porsche 911 SC, a na PZM 76. Rajd Polski wyciągnął z garażu FSO Poloneza 2000.

Jeden samochód z przeszłością WRC ściga się w Motul HRSMP. To Saab 96 V4 Rally Pawła Hoffmana.

Chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Motul HRSMP? Zapraszamy na YouTube >>

Historyczne auta, multimedialny cykl

110 tekstów ukazało się na stronie internetowej Motul HRSMP w sezonie 2019.

942 zdjęciami zilustrowaliśmy sezon pełen wrażeń i emocji. Widzieliście je wszystkie?

39 100 – przez tyle minut oglądano w tym sezonie materiały filmowe publikowane na koncie Motul HRSMP na Facebooku. Dziękujemy!

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP