Aktualności

Awaria obniżająca radość

Robert Luty i Marcin Celiński byli najszybsi na trasach PZM 76. Rajdu Polski, jednak kierowca Subaru Legacy przyznał na mecie, że niedzielne problemy odebrały mu trochę radości z wyniku. Podczas drugiego etapu najważniejszego polskiego rajdu Robert ponownie musiał zmagać się z awarią półosi.

fot. Jakub Rozmus

Sezon 2019 jest dla Lutego dość problematyczny, ponieważ podczas każdego z tegorocznych rajdów w Subaru szwankowały półosie. Nie inaczej było na trasach wokół Mikołajek, ale tym razem przewaga wypracowana w sobotę wystarczyła, aby Robert utrzymał się na czele tabeli z czasami.

– Niedziela nie była różowa, ale przewaga, którą wypracowaliśmy pierwszego dnia wystarczyła do utrzymania wygranej. Jednak niestety nie mogliśmy sprawdzić naszego tempa podczas drugiego etapu, bo z powodu awarii półosi musieliśmy toczyć się przez odcinki. Problem pojawił się już w połowie pierwszego oesu i samochód był bardzo niestabilny – stwierdził Robert.

Luty dodał również, że mimo drobnego rozczarowania bardzo cieszy się z wyniku w PZM 76. Rajdzie Polski. – Oczywiście usterka obniżyła nasze morale, jednak bardzo się cieszę z naszej jazdy. Byliśmy najszybsi, zresztą potem się nie patrzy na to co działo się na trasie, a jedynie na sam wynik. Byłoby jednak miło, gdyby wszystko działało tak jak trzeba, zwłaszcza cała reszta samochodu spisuje się popisowo. Tylko te półosie nie dają rady – podsumował kierowca Subaru Legacy.

fot. Jakub Rozmus

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP