Aktualności

Ciasno na testowym

Cztery załogi ze stawki Motul HRSMP zdecydowały się skorzystać z odcinka testowego przed Rajdem Świdnickim-Krause. Różnice w czołówce były minimalne.

Na liczącej 4,1 km trasie z Walimia do Przełęczy Walimskiej pojawiły się cztery duety: Marek Suder/Marcin Kowalik (Ford Sierra Cosworth 4×4), Robert Luty/Marcin Celiński (Subaru Legacy 4WD), Grzegorz Olchawski/Łukasz Wroński (Audi Quattro) oraz Piotr Zaleski z Piotrem Szadkowskim w Porsche 911 SC.

Najlepszy przejazd zanotowali Suder i Kowalik (2:24,4 s). Drugie miejsce zajęli Olchawski i Wroński, tracąc raptem 2,6 s. 3,7 sekundy wolniejsi od zwycięzców byli Luty z Celińskim, a na czwartym miejscu uplasowała się jedyna w tym gronie załoga w samochodzie z napędem na jedną oś czyli Zaleski/Szadkowski (+15,5 s).

Rajd Świdnicki-Krause rozpocznie się od 2,75-kilometrowej próby w Świdnicy. Pierwsza z załóg z Motul HRSMP ruszy do niej o 17:30. Dziś zawodnicy będą się ścigać na blisko 15-kilometrowej trasie z Walimia do Michałkowej Dolnej i ponownie na ulicach Świdnicy.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP