Aktualności

Czarna magia Kiepury

Na starcie 76. Rajdu Polski nie zabraknie również klasyków polskiej motoryzacji, a w jednym z nich zasiądą Piotr Kiepura i Mateusz Galle. Załoga Fiata 125p, w Mikołajkach chce przede wszystkim nabierać doświadczenia, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie miała okazji ścigać się na szutrze.

Kiepura przyznał przed rajdem, że trochę obawiał się tego startu, jednak skusiła go atmosfera rajdu oraz samych mistrzostw.

– Dla mnie jazda po szutrze będzie zupełną nowością, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to taka trochę „czarna magia”. Przygotowania były napięte, więc nie miałem czasu na testy, a co za tym idzie wiem tyle, co z szutrowych łączników na innych rajdach. Dlatego też występ będzie spontaniczny i trochę zabawowy – z jednej strony po to, aby nabrać doświadczenia, a z drugiej by pojawić się na starcie Rajdu Polski, bo nieprędko możemy mieć kolejną taką okazję. Warto też dodać, że w Motul HRSMP panuje świetna atmosfera, wszyscy się szanują, więc myślę, że brak optymalnego tempa nie będzie problemem – zdradził Piotr Kiepura.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP