Aktualności

Cztery 4×4

Cztery efektowne historyczne rajdówki z napędem na cztery koła widnieją na liście zgłoszeń do Rajdu Śląska – drugiej rundy Motul HRSMP 2020. To oczywiście nie wszystko. Zacięta rywalizacja zapowiada się także w kategorii FIA 4/J1, do której wracają zawodnicy nieobecni podczas inauguracji sezonu w Rzeszowie.

Grono zawodników zgłoszonych do śląskiej odsłony historycznego czempionatu otwierają Ci, którzy dwukrotnie byli najszybszą załogą tej rundy Motul HRSMP. Robert Luty i Marcin Celiński pojadą z numerem 101 i skorzystają ze swojego dobrze znanego Subaru Legacy. Marma 29. Rajd Rzeszowski pokazał jednak, że w walce o miano najszybszych Luty i Celiński muszą uważać na rywali w innych rajdówkach 4×4, którzy są zdolni wygrywać z nimi oesy. Audi Quattro S1 przywiezie załoga Olchawski/Marciniak, a dwoma Fordami Sierra 4×4 Cosworth pojadą duety Suder/Kowalik oraz Grzelewski/Niedbała.

Mocne nerwy muszą mieć zawodnicy zgłoszeni w FIA 4/J1 (rajdówki z lat 1982-85). W tej kategorii mamy aż pięć duetów, w tym wracających po krótkiej przerwie Rogowskich. Tymoteusz i Domosław pozostają wierni Ładzie 2107 VTFS. A zmierzą się z załogami Kiepura/Galle (FSO Polonez 2000), Szymczak/Szostak (Volkswagen Golf), Leśnik/Harczuk (Renault 11 Turbo) i Łusiak/Zaborowska (Ford Mercury).

Jerzy Skrzypek ponownie będzie pilotował jadącego bez pomiaru czasu Krzysztofa Mikulskiego (Mercedes C123 280E). Po niespodziewanej nieobecności wracają też Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek w Lancii Fulvia z kategorii FIA 1.

Rajd Śląska odbędzie się w dniach 11-12 września. Bazą ponownie będzie Stadion Śląski w Chorzowie.

[PDF] Lista zgłoszeń do Rajdu Śląska – 2. rundy Motul HRSMP 2020.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP