Aktualności

Jak piloci radzą sobie w Motul HRSMP Digital?

Piotr Szadkowski, rajdowy pilot Piotra Zaleskiego i mistrz Polski w kategorii FIA 3 w sezonie 2019, aktywnie uczestniczy w sezonie Motul HRSMP Digital. Jak odnajduje się po przesiadce z prawego fotela?

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to nie tylko okazja do rywalizacji w trakcie pandemii, gdy ściganie na odcinkach specjalnych nie jest możliwe, ale i na spróbowanie swoich sił w innych rolach. Piotr Szadkowski przejeździł cały sezon na prawym fotelu rajdówek Piotra Zaleskiego. W 2019 roku w rundach asfaltowych ścigali się zjawiskowym Porsche 911 SC, a w jedynej szutrowej rundzie, czyli PZM 76. Rajdzie Polski, pojechali FSO Polonezem 2000 Rally.

W Motul HRSMP Digital Szadkowski nikomu nie dyktuje trasy, a sam mierzy się z wirtualnymi odcinkami specjalnymi. W pierwszej rundzie cyfrowej rywalizacji startował w najsilniej obsadzonej kategorii FIA 4 i zajął szóste miejsce z niespełna 20 sekundami straty do miejsca na podium. Weźmie też udział w Fińskich Szutrach, czyli drugiej odsłonie Motul HRSMP Digital.

Piotr Szadkowski o Motul HRSMP Digital:

Utarło się, że to raczej pilot jest dodatkiem do kierowcy, ale tak naprawdę to pilot spełnia bardzo specyficzne zadania podczas rajdu. Można wręcz powiedzieć, że to on kieruje kierowcą. W naszych wirtualnych rozgrywkach każdy zdany jest na siebie, a piloci mogą konkurować z kierowcami. I jak się okazuje idzie nam zupełnie nieźle. Dla mnie Motul HRSMP Digital to przede wszystkim świetny sposób na podtrzymanie rajdowego rytmu i możliwość nauczenia się nowych rzeczy. Jest to też okazja do rywalizacji na odcinkach specjalnych w sportowym duchu i możliwość reprezentowania Zaleski Rally Team, czyli czołowego zespołu Motul HRSMP. W Fińskich Szutrach mam nadzieję wykorzystać doświadczenie z zeszłorocznej szutrowej rundy, czyli Rajdu Polski, w którym startowaliśmy z Piotrem Zaleskim Polonezem 2000 Rally.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP