Aktualności

Kampania „Wyprzedzamy nowotwór” w 76. Rajdzie Polski

Na trasie 76. Rajdu Polski pojawi się samochód w barwach kampanii „Wyprzedzamy nowotwór”. Fundacyjna załoga, którą tworzą Wojtek Sroczyński – dziennikarz motoryzacyjny oraz Emilia Kotarska – członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, pojedzie jako „0 HRSMP”.

„Wyprzedzamy nowotwór” to kampania, którą organizuje Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, przy wsparciu Polskiego Związku Motorowego,  automobilklubów i zawodników MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

– Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również mogą chorować na nowotwór. Niestety w Polsce rozpoznanie niektórych typów nowotworów u dzieci wciąż jest stawiane najczęściej w zaawansowanych stadiach klinicznych, a nowotwory stanowią (po wypadkach, urazach i zatruciach) drugą przyczynę śmierci dzieci. Dlatego też będziemy uświadamiać rodziców, a lekarzy namawiać do specjalistycznych szkoleń. Bo bardzo ważne jest, aby być dobrze przygotowywanym i nie przeoczyć pierwszych niepokojących symptomów – mówi Emilia Kotarska.

Aby uatrakcyjnić przekaz Fundacja postawiła na dość oryginalne połączenie tematyki onkologii dziecięcej i sportów motorowych. Pomysłodawcą tej idei jest Wojtek Sroczyński, dziennikarz i zawodnik rajdowy. – Załoga rajdowa musi być doskonale wyszkolona, aby podczas zawodów błyskawicznie podejmowała właściwe decyzje. O sukcesie często decydują ułamki sekund. Podobnie jest w przypadku diagnozowania choroby nowotworowej u dzieci. Czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o efektach leczenia! – mówi Sroczyński. 

W akcję „Wyprzedzamy nowotwór” z dużym entuzjazmem włączyło się szerokie grono rajdowców. Kampanię wspiera Polski Związek Motorowy, automobilkluby, wszyscy zawodnicy Motul HRSMP i coraz więcej jadących w RSMP.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP