Aktualności

Kiepura: Rajd Polski mógłby zostać

Piotr Kiepura stwierdził, że chciałby pozostania Rajdu Polski w kalendarzu Motul HRSMP. Przed pierwszą szutrową rundą w historii mistrzostw wielu zawodników obawiało się o możliwości historycznych maszyn, jednak tegoroczna edycja imprezy pokazała, że auta pamiętające czasy PRL dobrze sobie poradziły z luźną nawierzchnią.

fot. Jakub Rozmus

Kiepura był w gronie kierowców, którzy musieli zmagać się z problemami, ale jednak dotarli do mety w Mikołajkach. – Na piątym kilometrze ostatniego niedzielnego odcinka doszło do uszkodzenia amortyzatora, więc resztę trasy musieliśmy przejechać bardzo spokojnie. Nie mniej jednak cieszymy się z dotarcia do mety, zwłaszcza że jechało nam się bardzo dobrze. Choć niedzielne trasy były trudniejsze od sobotnich, to udało nam się sprostać wyzwaniu – stwierdził kierowca Fiata 125p Monte Carlo.

Piotr dodał również, że ma nadzieję, iż załogi w historycznych rajdówkach będą miały kolejną okazję do zmierzenia się na trasach Rajdu Polski. – Chciałbym, aby impreza pozostała w kalendarzu. Na mecie zawodnicy byli jeszcze pod wpływem emocji, więc mogli dużo mówić o problemach, jednak myślę, że kiedy wszyscy ochłoną, to będą podzielać moje zdanie. Start tutaj nie był łatwy, jednak jesteśmy na mecie, zebraliśmy sporo doświadczenia i chętnie wykorzystam je w kolejnych latach – dodał Kiepura.

fot. Jakub Rozmus

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP