Aktualności

Luty na czele i szybkie BMW

Robert Luty i Marcin Celiński kończą pierwszy etap Rajdu Dolnośląskiego w roli najszybszej załogi w stawce Motul HRSMP. Na pięciu oesach rozegranych w piątkowy wieczór, duet w Subaru Legacy wypracował sobie 20 sekund przewagi nad Marcinem Grzelewskim i Krzysztofem Niedbałą w Fordzie Sierra 4×4 Cosworth. Trzecią najszybszą załogą są Filip Stopa i Rafał Ślęczka w BMW 318 is.

W FIA 1 Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek (Alfa Romeo 1750 GTam) mają już ponad 5 minut przewagi nad Tomaszem Curyło i Jarosławem Skwarkiem, którzy startują Syreną 104. Z kolei w FIA 2, Piotr Kiepura i Mateusz Galle nie są osamotnieni i mierzą się z debiutującą w Motul HRSMP czeską załogą Carbol/Smrčková w Skodzie 130 RS. Po pięciu próbach górą są goście zza południowej granicy. Kiepura i Galle z przygodami rozpoczęli Dolnośląski – od zmiany koła na OS 1.

W FIA 3 swoje robią Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski w Porsche 911 SC, ale ich tempo próbują utrzymać kolejni Czesi, czyli doświadczony duet Hock/Novak, którzy jadą „czeskim Porsche”, czyli drugą Skodą 130 RS. W FIA 4/J1 na czele tabeli z czasami są Jerzy Skrzypek i Krzysztof Marczewski (Fiat Ritmo Abarth). Za ich plecami – bitwa w Ładach. Tymoteusz i Domosław Rogowscy gonią duet Molickich.

Najciekawsza batalia toczy się w FIA 4/J2. Na czele wspomnieni Luty i Celiński, za nimi coraz szybszy Grzelewski z Niedbałą. W walkę zawodników w samochodach 4×4 włączają się także Filip Stopa i Rafał Ślęczka, którzy w BMW 318 is są na razie szybsi od Marka Sudera i Dariusza Gurdziołka w Fordzie Sierra Cosworth 4×4, którzy zaliczyli wycieczkę poza drogę na pierwszym przejeździe oesu Duszniki-Zdrój.

0,9 sekundy dzieli Wolskiego i Krawca od prowadzącego w PZM 5 duetu Goździewicz/Madej.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP