Aktualności

Mikołów Goździewicza, Kryterium Lutego

Wojciech Goździewicz z Joanną Madej (BMW 318is) oraz Robert Luty z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy) podzielili się zwycięstwami na dwóch pierwszych oesach Rajdu Śląska – piątej i przedostatniej rundy Motul HRSMP w sezonie 2019.

Rajd Śląska już drugi raz z rzędu stanowi rundę historycznych mistrzostw. W ubiegłym roku na odcinkach tej imprezy najszybszy był Robert Luty w Subaru Legacy, który sygnalizował, że chętnie powtórzy ten rezultat. Pierwszy odcinek padł jednak łupem Wojciecha Goździewicza. Kierowca pilotowany przez Joannę Madej popisał się najlepszym czasem na wyboistym i miejscami śliskim asfalcie w centrum Mikołowa. 1,4 sekundy wolniej blisko 2-kilometrową trasę pokonał Marek Suder z Darkiem Gurdziołkiem. Kierowca biało-czerwonej Sierry Cosworth 4×4 pokazał tym samym, że zwyżka formy z Rzeszowa nie była przypadkiem. Trzecie miejsce zajęli Luty z Celińskim.

Następnie kolorowa i urozmaicona stawka Motul HRSMP przeniosła się pod Stadion Śląski w Chorzowie, by tu zmierzyć się w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – widowiskowym oesie pod Kotłem Czarownic. Na trasie, której kulminacyjnym punktem była okrążana trzykrotnie beczka, Luty zrobił dobry użytek z mocy Subaru Legacy i napędu 4×4, choć blisko niego finiszował Goździewicz – zaledwie 0,9 sekundy. Drugie z rzędu oesowe podium wywalczyli Suder i Gurdziołek.

Po dwóch oesach najszybszą załogą z całej stawki Motul HRSMP są Goździewicz i Madej. W kategorii FIA 1 samotnymi liderami są Tomek Curyło i Jarek Skwarek w Syrenie 104. Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek zakończyli rywalizację już w Mikołowie, po awarii ich Alfy Romeo 1750 GTam. Z kolei w FIA 2 na czele są Piotr Kiepura i Mateusz Galle w Fiacie 125p. Kategoria FIA 3 to oczywiście królestwo Piotra Zaleskiego i Piotra Szadkowskiego w Porsche 911 SC. W FIA 4/J1 w najlepszych nastrojach dzień zakończyli Jerzy Skrzypek i Krzysztof Marczewski (Fiat Ritmo Abarth). Sobotnie ściganie w roli liderów kategorii FIA 4/J2 zaczną Robert Luty i Marcin Celiński.

Harmonogram drugiego dnia Rajdu Śląska obejmuje dziesięć oesów o łącznej długości 104,3 km. Pierwszy z nich rusza o 9:25. Meta o 20:10 na rynku w Żorach.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP