Aktualności

Motowizja odkryje sekrety Rajdu Polski i wielkich mistrzów kierownicy

Premierowe filmy dokumentalne o wybitnych polskich rajdowcach, zwycięzcach Rajdu Polski – Leszku Kuzaju i Januszu Kuligu, wspomnienia Kajetana Kajetanowicza oraz specjalny blok programowy poświęcony najbardziej kultowemu rajdowi w Polsce – to tylko niektóre z pozycji przygotowanych na czerwiec przez Motowizję.

Pod koniec czerwca dziesiątki tysięcy polskich kibiców planowało udać się w okolice Mikołajek, by obserwować najlepsze rajdowe załogi z Polski i Europy rywalizujące w Rajdzie Polski – drugiej najstarszej tego typu imprezie po Rajdzie Monte Carlo. Niestety z oczywistych względów w tym roku będzie to niemożliwe.

Chcąc wynagrodzić kibicom brak tegorocznego wydarzenia Motowizja przygotowała specjalną ramówkę poświęconą najbardziej kultowemu rajdowi w naszym kraju. Od 11 do 18 czerwca na antenie Motowizji zagoszczą specjalne bloki związane z Rajdem Polski. Widzownie zobaczą ostatnie edycje, w których rywalizowały załogi Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w zeszłym roku także Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uhonorowani zostaną także wybitni uczestnicy Rajdu Polski, którzy byli bohaterami cyklu Motoikony.

W weekend 13 i 14 czerwca o 15:30 widzowie Motowizji będą mogli wybrać się w podróż w czasie wraz z Moto Archiwum Wojtka Majewskiego. Wybitny dziennikarz motoryzacyjny i motorsportowy podzieli się swoimi wspomnieniami z jednego z najstarszych rajdów na świecie.

O swoich wspomnieniach z Rajdu Polski opowie także trzykrotny rajdowy mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Specjalne wydanie magazynu Motowizja Sport PL zostanie wyemitowane w czwartek 18 czerwca o godz. 21:00. Zawodnik startujący obecnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata trzykrotnie wygrywał słynną rywalizację na polskiej ziemi.

Kajetana Kajetanowicza oraz innych wybitnych kierowców rajdowych, wyścigowych i żużlowych, takich jak: Robert Kubica, Tomasz Golob, Sobiesław Zasada czy Krzysztof Hołowczyc Motowizja przypomni w dokumencie powstałym z okazji 70-lecia Polskiego Związku Motorowego pt. Mistrzowie Motorsportu. 

Dwie premiery o ikonach rajdów

Prawdziwą gratką będzie premiera dwóch filmów dokumentalnych o legendach polskiego sportu motorowego. 

W piątek 12 czerwca o godz. 20:00 Motowizja pokaże film pt. Kulig – niedokończony rajd. To fabularyzowany dokument poświęcony trzykrotnemu mistrzowi Polski i zwycięzcy Rajdu Polski w 2002 roku – Januszowi Kuligowi, który zginął w wypadku samochodowym w 2004 roku.

Drugą premierą dokumentalną Motowizji będzie film pt. Kuzaj – rajdowe życie. Dzieło Wojciecha Majewskiego to zbiór unikalnych nagrań filmowych z epoki, wspomnień oraz rozmów z Leszkiem Kuzajem – czterokrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych oraz dwukrotnym zwycięzcą Rajdu Polski. Materiał zostanie wyemitowany w poniedziałek 15 czerwca o godz. 23:00.

Wszystkie wydarzenia i programy można zobaczyć włączając Motowizję na Platformie Canal Plus, UPC, Orange, TOYA, Netia, Vectra, Multimedia czy w PLAY NOW. 

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP