Aktualności

Najwięcej zgłoszeń w sezonie

Już w przyszłym tygodniu zawodnicy Motul HRSMP udadzą się do Chorzowa, gdzie mieścić się będzie baza 2. Rajdu Śląska, piątej rundy sezonu. Dla zawodników regularnie startujących w historycznym czempionacie kończy to intensywne trzy miesiące w trakcie których rozegrała się lwia część tegorocznej rywalizacji.

fot. Grzegorz Rybarski

Choć w światowych cyklach pięć rajdów czy wyścigów w przeciągu trzech miesięcy to „normalne tempo”, tak w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oznacza to, że tuż po rozpoczęciu się kalendarzowego lata do rozegrania pozostały jeszcze trzy rajdy. Dla zawodników, którzy często sami przygotowują swoje samochody od A do Z – począwszy od ich budowania i serwisowania, przez wyszukiwanie trudno dostępnych części, aż po sprawy organizacyjne związane z samym rajdem mogło to wymagać sporych poświęceń. Jednak już niedługo przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek, gdyż po 2. Rajdzie Śląska czeka nas 6-tygodniowa przerwa aż do Rajdu Rzeszowskiego.

Lista zgłoszeń 2. Rajdu Śląska jest najbogatszą w tym sezonie. Łącznie do imprezy zgłosiło się aż 125 załóg, w tym 33 w ramach Motul HRSMP. Otwierają ją bezapelacyjni liderzy historycznej klasyfikacji generalnej (FIA 1-FIA 4) – Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński. Zawodnicy jadący Porsche 911 RS SC będą należeć do grona faworytów, gdyż w trzech ostatnich rundach zdobyli komplet 60 punktów. Z numerem 102 pojadą Robert Luty i Marcin Celiński (Subaru Legacy), dla których może to być ostatni start w tym sezonie. Z kolei prowadzący Audi Quattro Grzegorz Olchawski, który po krótkiej przerwie powrócił na polskie odcinki specjalne podczas Rajdu Nadwiślańskiego, zaliczy swoją trzecią rundę Motul HRSMP w tym roku.  Będzie to również trzeci rajd dla rewelacji Rajdu Świdnickiego w klasie PZM 6 „Youngtimer” – Jerzego Smagały i Konrada Giergiela (Honda Civic). Po raz pierwszy od Memoriału w Motul HRSMP zobaczymy Jakuba Wolskiego – tym razem z Bartoszem Krawcem na fotelu pilota (BMW 318iS).

Debiutantką w Motul HRSMP będzie Aleksandra Kujawa jadąca z  Bartłomiejem Pawlikiem Hondą Civic w klasie Youngtimerów.

Startujących bez pomiaru czasu zobaczymy Tymoteusza i Domosława Rogowskich (Łada 2105 – Pokaz), a także zawodników zagranicznych – Corda Monchmeyera z Jurgenem Jahnsem (Toyota Corolla Levin 1600 – klasa Gość) oraz Wernera Blanka z Adolfem Ahrensem (Mercedes 190E – klasa Gość).

Wielkimi nieobecnymi listy zgłoszeń są Michał Pryczek i Jacek Pryczek (Subaru Impreza 555), którzy w tym sezonie nadawali ton rywalizacji Motul HRSMP. Niestety podczas 4. rundy, Rajdu Nadwiślańskiego, ich samochód uległ awarii na ostatnim oesie.

Plik PDF: Lista zgłoszeń do Rajdu Śląska – 5. rundy Motul HRSMP 2018

fot. Grzegorz Rybarski

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP