Aktualności

Nowy kalendarz Motul HRSMP 2020

Polski Związek Motorowy ogłosił zmiany w kalendarzu sportu samochodowego. Sezon Motul HRSMP zacznie się w sierpniu od Rajdu Rzeszowskiego, a na cały cykl będą składały się cztery rundy.

Okres pandemii zawodnicy Motul HRSMP wykorzystali na wirtualne treningi. W ramach mistrzostw Motul HRSMP Digital do końca maja rozegrano dwie rundy cyfrowych zmagań, ale jeszcze w tym roku kierowcy i piloci dostaną szansę rywalizacji na prawdziwych odcinkach specjalnych. Oczywiście, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi panującego reżimu sanitarnego i bez udziału publiczności.

Zgodnie z kalendarzem PZM rajdowy sezon w Polsce rozpocznie się na początku sierpnia od Rajdu Rzeszowskiego. Będzie to 29. edycja imprezy na asfaltowych drogach Podkarpacia. We wrześniu kierowcy i piloci przeniosą się na Śląsk, a w październiku będą aż dwie okazje do rywalizacji – najpierw formę sprawdzi 48. Rajd Świdnicki-Krause (przeniesiony z kwietnia), a sezon zakończy zagraniczna runda, czyli Rally Košice.

W nowym kalendarzu Motul HRSMP udało się ocalić cztery z sześciu wcześniej zaplanowanych rund. W 2020 roku zawodnicy nie będą mieli okazji zmierzyć się w Rajdzie Nadwiślańskim (odwołany), a także z mazurskimi szutrami – Rajd Polski, który jest także rundą mistrzostw Europy (FIA ERC), przeniesiono na 2021 rok.

Kalendarz Motul HRSMP 2020:

6 – 8 sierpnia – 29. Rajd Rzeszowski

10 – 12 września – Rajd Śląska 2020

2 – 4 października – 48. Rajd Świdnicki-KRAUSE

16 – 18 października – Rally Košice (Słowacja)

Kalendarz Motul HRSMP – dowiedz się więcej o rajdach w sezonie 2020 >>

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP