Aktualności

Pełna gotowość mistrzów

Rajdówki przejrzane i przygotowane zarówno na asfalt, jak i na szuter. Plan startu we wszystkich rundach w sezonie Motul HRSMP. Praca nad opisem i treningowe starty. Marek Suder i Marcin Kowalik odhaczyli wszystkie punkty na przedsezonowej liście zadań.

W ubiegłym sezonie Marek Suder i Marcin Kowalik przełamali dwuletni „monopol” Roberta Lutego i Marcina Celińskiego i zwyciężyli w Historycznej Klasyfikacji Generalnej. Załoga biało-czerwonego Forda Sierry RS Cosworth 4×4 w dramatycznych okolicznościach wywalczyła najważniejszy tytuł w Motul HRSMP. Podczas 66. Rajdu Wisły Suder i Kowalik do końca drżeli o końcowy sukces, po tym jak wystająca z drogi studzienka uszkodziła zawieszenie w ich rajdówce. Ostatecznie dotarli do mety, zdobyli niezbędne punkty, a broniący tytułu Luty z Celińskim nie zdołali odrobić strat, które ponieśli po awarii układu hamulcowego w ich Subaru Legacy.

Do sezonu 2022 Suder i Kowalik przystępują w roli obrońców tytułu. – Przed sezonem czuję się tak, jak zawsze. Nie czuję nadmiernej presji, choć oczywiście zadanie, przed którym stajemy to coś jeszcze trudniejszego niż pierwsze zwycięstwo w Historycznej Klasyfikacji Generalnej. Chcemy je powtórzyć, bo czy można mieć wyższy cel niż obrona tytułu – retorycznie pyta Marek Suder.

Aby tego dokonać, kierowca zespołu KME Gazmot Motorsport zakłada starty we wszystkich rundach Motul HRSMP zaplanowanych na sezon 2022. Oprócz tego Suder starał się aktywnie spędzić zimę. Zarówno w warsztacie, jak i za kierownicą.

– Obie rajdówki – ta w specyfikacji asfaltowej i ta przygotowana na szuter – zostały kompleksowo przejrzane. To, co trzeba było wymienić, zostało wymienione. Razem z Marcinem szlifowaliśmy też nasz opis. W ramach przygotowań i przedsezonowej rozgrzewki wystartowałem w zimowych zawodach na Dolnym Śląsku i Memoriale Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga. Podczas Memoriału mieliśmy szeroki wachlarz warunków – mokry, przesychający, a nawet zaśnieżony asfalt – opowiada Suder.

– W czołówce na pewno będzie ciasno, więc liczę, że nasze przygotowania zaprocentują – kończy mistrz.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP