Aktualności

Pierwszy Rzeszów w 4×4

Na trasie 28. Rajdu Rzeszowskiego zobaczymy m.in. Marka Sudera, który po raz pierwszy pojawi się na podkarpackich oesach za kierownicą samochodu z napędem na obie osie.

Marek Suder pojawił się jedynie w otwierającym sezon Rajdzie Świdnickim-Krause, jednak nie ukończył go z powodu usterki silnika. Teraz kierowca powraca do Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, by za kierownicą Forda Sierry RS Cosworth 4×4 powalczyć o dobry wynik. Jego pilotem będzie Marcin Kowalik, który jednorazowo zastąpi Dariusza Gurdziołka.

– Wybieram się na Rajd Rzeszowski i po raz pierwszy pojadę w tej imprezie samochodem z napędem na wszystkie koła. Bardzo lubię tę rundę, startowałem już raz w Rajdzie Rzeszowiak, jak i również w zeszłorocznej edycji Rzeszowskiego. To bardzo techniczny rajd, który jest wymagający dla załogi, jak i samochodu. Nasz plan zakłada jazdę swoim tempem, a jaki będzie wynik? Zobaczymy na mecie. Mam nadzieję, że będzie to dla nas dobry weekend – powiedział Marek.

Warto również dodać, że na trasie 28. Rajdu Rzeszowskiego zobaczymy drugą załogę ekipy Gazmot Motorsport. Michał Łusiak i Kamil Szymański pojadą w klasie Gość i skorzystają z Forda Mercury.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP