Aktualności

Pod słońcem Puław – po I etapie IV rundy Motul HRSMP

I etap Rajdu Nadwiślańskiego nie oszczędzał załóg i samochodów startujących w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Uczestnicy przez sześć godzin, które upłynęły od zjazdu z rampy startowej aż do wieczornego serwisu, zmagali się z ogromnymi upałami, które temperowały zapędy co po niektórych. Czołówka Motul HRSMP pozostała jednak niezmienna – tempo nadają Michał i Jacek Pryczkowie w Subaru Imprezie 555.

Samochody czteronapędowe nie miały dziś jednak monopolu na ścisłą czołówkę – drugi najlepszy czas dnia uzyskało bowiem napędzane na tył BMW 318iS prowadzone przez Smółkę i Radeckiego.

W Międzynarodowych Kategoriach Historycznych (FIA 1-4) najszybsza była załoga Luty/Celiński (Subaru Legacy), która wyprzedza duet Głowala/Głowala (Mazda 323 GTX) o ponad 1:20.4s. Trzeci jest lider historycznej klasyfikacji generalnej – Piotr Zaleski jadący z Jackiem Gruszczyńskim (Porsche 911 RS SC) , których od załogi Mazdy oddziela 16.4s.

Dzień na tarczy zakończyli m.in. Suder i Matyjewicz (Ford Sierra Cosworth) z powodu awarii jednostki napędowej, Kula i Janasz (Renault Megane Maxi), którym plany również pokrzyżował problem techniczny.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP