Aktualności

Ponowna nauka szutru

Robert Luty od dawna podkreślał, że lubi szutrowe oesy, więc entuzjastycznie przyjął wiadomość o znalezieniu się w kalendarzu Motul HRSMP Rajdu Polski. Kierowca Subaru Legacy przyznał jednak, że długa przerwa od startów na tego typu nawierzchni sprawia, iż ponownie trzeba się jej uczyć.

Przed Rajdem Polski Robert Luty i Marcin Celiński zaliczyli ponad 50 kilometrów testowych. Zawodnik przyznał, że pierwsze wrażenia były dziwne, a na odnalezienie się na szutrach potrzeba będzie czasu.

– W poniedziałek zaliczyłem szutrowe testy i prawdę mówiąc musiałem mocno odświeżyć sobie pamięć. Nie jeździłem po tej nawierzchni przez ponad cztery lata. Można powiedzieć, że byłem wręcz zaskoczony pierwszymi wrażeniami z jazdy, ale ponownie oswajałem się z szutrem i też powoli dochodziliśmy do coraz lepszych ustawień, więc było dobrze. Co prawda zawsze lubiłem szutry, jednak jeździłem po nich mniej więcej raz na rok. Potem była przerwa wynikająca ze startów w Motul HRSMP, w którym nie było rajdów na luźnej nawierzchni, więc nie przerabialiśmy auta na inną specyfikację. Czeka nas zatem spore wyzwanie i każdy z zawodników będzie musiał się odnaleźć na oesach Rajdu Polski. Myślę jednak, że będziemy czerpać sporo przyjemności z tych zawodów – powiedział Robert Luty.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP