Aktualności

Powtórzyć ubiegłoroczny wynik

Robert Luty i Marcin Celiński byli najszybsi na trasie ubiegłorocznego Rajdu Śląska. Nic więc dziwnego, że zwycięzca Historycznej Klasyfikacji Generalnej z sezonu 2017 liczy na powtórzenie tego sukcesu podczas nadchodzącej edycji ścigania na Śląsku.

Luty przyznał, że darzy sympatią imprezę z bazą na Stadionie Śląskim i ma nadzieję, że uda mu się podtrzymać dobre wspomnienia. – Bardzo lubię Rajd Śląska. W zeszłym roku byłem najszybszy i mam nadzieję, że tym razem również tak będzie. Plan na rajd to dobre opisanie trasy i jazda jak najlepszym tempem. Poza tym będę też miał nadzieję, że nie pojawią się żadne usterki– stwierdził Robert.

Kierowca Subaru Legacy dodał również, że podoba mu się ściganie na oesach Rajdu Śląska. – Przed pierwszym startem w tych zawodach nie wiedziałem czego się spodziewać. Tymczasem okazało się, że ten region obfituje w interesujące trasy, więc zostałem miło zaskoczony. Odcinki są ciekawe i mają zmienną charakterystykę, czyli dokładnie taką jak lubię– dodał Luty.

Subaru Legacy duetu Luty/Celiński powinno być także bardziej niezawodne. Rozwiązaniem chronicznego problemu z półosiami są nowe, mocniejsze części przygotowane specjalnie w Finlandii. Podczas Rajdu Rzeszowskiego kierowca zapowiadał, że powinny być gotowe właśnie na śląską rundę HRSMP.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP