Aktualności

Problemy faworytów – Rajd Rzeszowski po OS 3

Stawka Motul HRSMP ma za sobą pierwszą pętlę 28. Rajdu Rzeszowskiego. Zgodnie z oczekiwaniami, zdecydowanie najszybciej pokonał ją duet Luty/Celiński w Subaru Legacy. 

Pierwsze trzy próby uczestnicy Rajdu Rzeszowskiego przejechali w skwarze, który nie ułatwiał zadania ani im, ani historycznym rajdówkom. Do pokonania była trasa o łącznej długości blisko 45 km: Wysoka (18,65 km), Wojaszówka (8,22 km) oraz kultowa Lubenia (17,58 km), na której uczestnicy Motul HRSMP zmierzyli się po raz pierwszy.

Choć Luty z Celińskim wypracowali sobie niemal 45 sekund przewagi nad resztą stawki, to aż do końca pętli nie mogli być spokojni o swoją pozycję. Ich Subaru Legacy po raz kolejny okazało się równie szybkie i widowiskowe, co chimeryczne. Mistrz Motul HRSMP z sezonu 2017 narzekał na brak mocy, spowodowany najprawdopodobniej szwankującym czujnikiem. Z kolei aktualny lider Historycznej Klasyfikacji Generalnej, czyli Piotr Zaleski za kierownicą Porsche 911 SC nie do końca potrafił odnaleźć się na miejscami bardzo wąskiej trasie Rajdu Rzeszowskiego. Mimo tego pilotowany przez Piotra Szadkowskiego Zaleski był drugim najszybszym zawodnikiem w stawce.

Widowiskowy wodny przełom na odcinku Lubenia, to najbardziej charakterystyczny punkt Rajdu Rzeszowskiego

Pierwszego etapu czwartej rundy Motul HRSMP nie ukończą Filip Stopa i Rafał Ślęczka (BMW 318is), którzy wpadli do rowu na pierwszym oesie. Ogromny pech dopadł także rzeszowianina Pawła Hoffmana. Po hopie na oesie Lubenia w jego Saabie 96 V4 Rally doszło do awarii i obecnie zespół Pawła walczy o przywrócenie samochodu „do życia” i start w II etapie zawodów. Oprócz tego do mety piątkowego etapu nie dotrą załogi Dehnel/Łukasiewicz (Fiat 850 Coupe), Ziółkowski/Pucz (FSO Polonez 2000) oraz Wolski/Krawiec (BMW 318is).

Po trzech oesach w kategorii FIA 1 na prowadzeniu są Andrzej Wodziński z Markiem Kaczmarkiem w Alfie Romeo 1750 GTAm. Po odpadnięciu Pawła Hoffmana, w FIA 2 samotnymi liderami są Piotr Kiepura i Mateusz Galle, jadący Fiatem 125p Monte Carlo. W kategorii FIA 3 dużą przewagę nad rywalami mają Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski (Porsche 911 SC). Wśród zawodników walczących w ramach kategorii FIA 4/J1 z prowadzenia cieszą się Jerzy Skrzypek i Krzysztof Marczewski, korzystający z Fiata Ritmo Abarth. W FIA 4/J2 najszybsi są Luty z Celińskim. W „krajowych” kategoriach, czyli PZM 5 i PZM 6 pierwsze miejsca zajmują odpowiednio załogi Goździewicz/Madej (BMW 318is) oraz Polak/Gargas (Audi B2 Coupe Quattro).

Po awarii na oesie Lubenia, mechanicy zespołu Pawła Hoffmana walczą o to, by rzeszowianin mógł wystartować w drugim etapie zawodów

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP