Aktualności

Quattro dało radę

Grzegorz Olchawski w swoim zjawiskowym Audi Quattro regularnie rywalizuje w rundach Motul HRSMP i nie tylko, jednak do tej pory nie przejechał tym samochodem rajdu rozgrywanego na szutrowych oesach. Debiutem na luźnej nawierzchni był ORLEN 78. Rajd Polski – druga runda sezonu 2022 Motul HRSMP.

– Osiągnęliśmy założone cele. Jesteśmy na mecie, a z oesu na oes jechało nam się coraz szybciej – mówił Grzegorz Olchawski na mecie w Mikołajkach.

– Trochę się baliśmy, bo ten samochód nie ma szutrowego zawieszenia, a my nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy takich dróg. Okazało się jednak, że auto spisało się świetnie, nic złego się z nim nie działo, więc podziękowania należą się mechanikom – kontynuował zawodnik pilotowany przez Łukasza Zaparta.

Olchawski zdradził też swoje plany na dalszą część sezonu. Możliwość obejrzenia jego niesamowitego samochodu w akcji kibice będą mieli nie tylko podczas rund Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

– W tym sezonie pojawimy się we wszystkich rundach Motul HRSMP, a także w wybranych rajdach za granicą, m.in. RallyLegend czy też w rundzie zaliczanej do mistrzostw Europy – zakończył.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP