Aktualności

Rajd Polski w polskim aucie

Piotr Zaleski, urzędujący mistrz Motul HRSMP, zdecydował się na zmianę samochodu przed Rajdem Polski. Zawodnik znany z występów za kierownicą Porsche 911 SC do Mikołajek przywiezie Poloneza 2000.

Zaleski powiedział, że wyczekuje startu na Mazurach i liczy na dobry weekend. – Z ogromną przyjemnością jadę na Rajd Polski. Będziemy startować Polonezem, więc w polskim samochodzie i mam nadzieję, że czeka nas świetna impreza. Dla nas najważniejsze jest to, aby szybsze samochody nie zrobiły zbyt głębokich kolein na odcinkach, jednak ogólnie bardzo cieszę się na start na szutrach – zdradził Piotr.

Urzędujący mistrz dodał również, że jego Polonez jest bardzo dobrze przygotowany i powinien sobie poradzić z trudami szutrowego rajdu. – Ten model pochodzi z 1978 roku i jest w pełnej specyfikacji grupy czwartej. Pod maską jest dwulitrowy silnik, cztery gaźniki, stalowe sprzęgło, a także zawieszenie Bilsteina. Wszystko jest przygotowane tak jak trzeba, a sama maszyna lekko i dobrze się prowadzi. Już kilka razy startowałem tym samochodem, m.in. w Rally Legend czy Rajdzie Barbórka i dobrze wspominam tamte występy – podsumował Piotr.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP