Aktualności

Raport: po I pętli Rajdu Śląska

Przedstawiamy telegraficzny skrót tego, co działo się na porannych odcinkach II rundy Motul HRSMP. Robert Luty z Marcinem Celińskim byli najszybsi na wszystkich czterech próbach i wygląda na to, że po raz drugi w sezonie znajdą się na czele tabeli wyników.

Załoga Subaru Legacy narzuciła mocne tempo już podczas OS 1, na którym jej czas był lepszy o 9,3 sekundy od wyniku Marka Sudera i Marcina Kowalika. Z trzecim rezultatem na mecie oesu, ze stratą już znacznie mniejszą, bo wynoszącą zaledwie 0,7 sekundy, zameldowali się Grzegorz Olchawski i Szymon Marcinak w swoim zjawiskowym Audi Quattro.

OS 2 to ponownie ta sama trójka na czele, jednak w nieco większych odstępach czasowych. Podobny stan rzeczy utrzymywał się na najkrótszym z oesów – Warszowice – jednak podczas drugiego przejazdu odcinka Miedźna głównym rywalem Lutego był Olchawski. Subaru na koniec porannej pętli okazało się zaledwie 2,2 sekundy szybsze od Audi, jednak w wirtualnej klasyfikacji generalnej przewaga wynosiła już blisko minutę. Czołową trójkę uzupełniają natomiast Marek Suder i Marcin Kowalik w Fordzie Sierra Cosworth 4×4.

Warto nadmienić, że praktycznie wszyscy zawodnicy poradzili sobie z trudami porannej pętli Rajdu Śląska. Jedyną załogą, która nie wróciła na serwis o własnych siłach byli Marcin Leśnik i Tomasz Harczuk. W ich Renault 11 Turbo doszło do awarii skrzyni biegów.

Pierwsza pozycja Lutego i Celińskiego w tabeli z czasami oznacza również, że prowadzą oni w klasie FIA 4/J2. W FIA 4/J1 najlepsi są Piotr Kiepura i Mateusz Galle (FSO Polonez 2000), natomiast w FIA 3, zwyczajowo liderują już Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski w Porsche 911 SC. Klasa FIA 2, na półmetku, pada łupem załogi Hoffman/Barłoga (Saab 96 V4 Rally), zaś w FIA 1 najszybsi są Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek (Lancia Fulvia). Klasa Historic Open 4WD, to rzecz jasna popis jazdy Grzegorza Olchawskiego i Szymona Marciniaka (Audi Quattro).

Dzisiejszego dnia do pokonania zostały jeszcze 3 odcinki specjalne – zawodnicy ponownie zmierzą się na próbach Warszowice, Jastrzębie Zdrój i Miedźna.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP