Aktualności

Rzeszowski namieszał w klasyfikacjach

Niesamowite i zaskakujące rozstrzygnięcia w Rajdzie Rzeszowskim sprawiły, że w Historycznej Klasyfikacji Generalnej (FIA1 – FIA4/J2) doszło do niemałych przetasowań.

Rajd Rzeszowski z racji swojego dystansu (blisko 180 km) był podwójnie punktowany, zatem jego wyniki spowodowały spore zmiany w punktacjach Motul HRSMP. Nowym liderem Historycznej Klasyfikacji Generalnej (FIA1 – FIA4/J2) został duet Robert Luty/Marcin Celiński (Subaru Legacy), który z Podkarpacia wywiózł maksymalną liczbę punktów – 55 (50 za zwycięstwo, 5 za triumf w na Power Stage’u) i po czterech rundach ma 122 punkty. Na drugie miejsce wskoczyli Jerzy Skrzypek z Krzysztofem Marczewskim (Fiat Ritmo Abarth, 107 punktów), a trzecia lokata przypada Piotrowi Zaleskiemu i Piotrowi Szadkowskiemu (Porsche 911 SC, 88 punktów), którzy Rajdu Rzeszowskiego nie ukończyli.

Tuż za nimi jest bardzo ciasno. Czwarte miejsce dla duetu Piotr Kiepura/Mateusz Galle (Fiat 125p Monte Carlo, 87 punktów), na piąte miejsce awansowali Tymoteusz i Domosław Rogowscy (Łada VTFS, 81 punktów), a szóste miejsce zajmuje załoga Syreny 104, czyli Tomasz Curyło i Jarosław Skwarek (81 punktów).

Inaczej niż w Historycznej Klasyfikacji Generalnej, do punktacji w poszczególnych kategoriach Motul HRSMP w sezonie 2019 będzie pod uwagę branych pięć najlepszych startów. Wszystko dlatego, żeby dać zawodnikom swobodę co do startu w jedynej szutrowej rundzie, czyli Rajdzie Polski, który odbył się w ostatni weekend czerwca.

W tym roku czekają nas jeszcze dwie rundy Motul HRSMP – Rajd Śląska (6-7 września) oraz Rajd Dolnośląski (4-6 października). Ta druga impreza też będzie podwójnie punktowana, więc w Historycznej Klasyfikacji Generalnej i w poszczególnych kategoriach jeszcze wiele może się zmienić.

Liderzy klasyfikacji w kategoriach:

  • FIA 1: Tomasz Curyło/Jarosław Skwarek (Syrena 104)
  • FIA 2: Piotr Kiepura/Mateusz Galle (Fiat 125p Monte Carlo)
  • FIA 3: Piotr Zaleski/Piotr Szadkowski (Porsche 911 SC)
  • FIA 4/J1: Jerzy Skrzypek/Krzysztof Marczewski (Fiat Ritmo Abarth)
  • FIA 4/J2: Robert Luty/Marcin Celiński (Subaru Legacy)
  • PZM 5: Jakub Wolski/Bartosz Krawiec (BMW 318is)
  • PZM 6: Mariusz Polak/Tadeusz Gargas (Audi B2 Coupe Quattro)

 

Oficjalne klasyfikacje Motul HRMSP 2019 po rundzie IV (Rajd Rzeszowski) – plik PDF

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP