Aktualności

Siedem na Śląsku

Wyniki rywalizacji na siedmiu odcinkach specjalnych o łącznej długości nieco ponad 100 km zdecydują o tym, kto i jakie puchary wywiezie z II rundy Motul HRSMP, którą będzie Rajd Śląska (11-12 września).

Tak jak w poprzedniej edycji, także i w tegorocznym Rajdzie Śląska udział wezmą uczestnicy trzech mistrzowskich cykli. Oprócz zawodników walczących w Motul HRSMP, na śląskie odcinki specjalne ruszą również załogi z RSMP i mistrzostw Śląska. Nadchodząca edycja największej na Śląsku imprezy motorsportowej odbędzie się w sprawdzonej formule dostosowanej do obowiązujących obecnie wytycznych związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. To oznacza, że tym razem organizatorzy musieli zrezygnować z widowiskowych i popularnych prób sportowych w Mikołowie i pod Stadionem Śląskim.

Rajd Śląska rozpocznie się w piątek, 11 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie na godzinę 17:15 zaplanowano ceremonię startu. Ściganie rozpocznie się w sobotę rano. Po wyjeździe z serwisu na Stadionie Śląskim, załogi zmierzą się z czterema odcinkami specjalnymi – w Miedźnej (15,2 km, od 8:20), Jastrzębiu-Zdroju (20,47 km, od 9:45), Warszowicach (7,03 km, od 10:45) oraz ponownie w Miedźnej (od 11:45). Następnie zawodnicy wrócą do Chorzowa na 30-minutową przerwę na serwis i ruszą na finałową pętlę Rajdu Śląska składającą się z ponownych przejazdów oesów Jastrzębie-Zdrój (od 15:15), Warszowice (od 16:15) i Miedźna (od 17:15).

Najlepsze załogi Rajdu Śląska pamiątkowe puchary odbiorą na Stadionie Śląskim. Ceremonia zakończenia zawodów rozpocznie się w sobotę, 12 września o 18:20.

 

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP