Aktualności

Święto klasyków na Podkarpaciu

15. Rajd Nocy Muzeów został zmieniony na 15. Zlot Pojazdów Zabytkowych On-Line i okazał się niesamowitym sukcesem. Dzięki współpracy Zespołu Rajdowego Hoffman, Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale oraz Gminy Boguchwała odbyła się niesamowita impreza dla miłośników klasycznych aut.

W imprezie brali udział właściciele pojazdów zabytkowych z okolic Boguchwały. Spotkanie odbyło się w części zamkniętej budynku MCK Boguchwała. Atmosfera nawiązywała do Nocy Muzeów, ale tym razem, ze względów bezpieczeństwa, sympatycy podziwiali auta na Facebooku i YouTubie. Oprócz wyjątkowych aut zaprezentowano też liczne fotografie wyjątkowych pojazdów.

Niesamowitych okazów nie brakowało. Mogliśmy zobaczyć Syrenę 103 z 1966 roku, która była własnością Eugeniusza Majki, ojca Janusza Majki, znanego dziennikarza z Radia Rzeszów. Janusz Majka od dziecka jeździł syreną z ojcem i może to wzbudziło jego miłość do motoryzacji. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wymyślił autorski program „Na Popych” poświęcony uczestnikom ruchu drogowego. W spotkaniu wziął też udział Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, który opowiedział o swojej motoryzacyjnej pasji.

Pojazdy, które pojawiły się w relacji zlotu, to:

Chevrolet Touring z 1921 roku
Moskwicz 403
Syrena 103
Sokół 600
Fiat 125p
FSO Polonez Caro
Łada 2101
Wołga Gaz 24
Ural
Star 266
Saab 96 V4 Rally
Saab 96
Simson SR4
Warszawa M20
Fiat 128 Sport Coupe
MG Midget
Bolid Formuły Estonia 21

Zobacz ZDJĘCIA >>

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP