Aktualności

Szutrowy trening przed Rajdem Polski

Przed PZM 76. Rajdem Polski kierowcy Motul HRSMP mogą sprawdzić siebie i swoje samochody na szutrowych trasach. 15 czerwca na terenie gminy Miastko organizowany jest oficjalny trening szutrowy, nie tylko dla historyków. W imprezie mogą wziąć też udział pozostali zawodnicy. Główny cel treningu to poprawa bezpieczeństwa załóg podczas rajdu.

Legendarne rajdówki w legendarnym rajdzie

Legendarne rajdówki w tym roku wracają na trasy Rajdu Polski. Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca, a bazą rajdu będą Mikołajki. Dla kierowców w historycznych samochodach będzie to spore wyzwanie, bo po raz pierwszy w cyklu Motul HRSMP rywalizacja odbędzie się na nawierzchni szutrowej.

– To bardzo trudna impreza. Polskie szutry przypominają w niektórych miejscach off-road, a nasze samochody nigdy w takich warunkach nie jeździły, chyba że w Rajdzie Safari w szczególnej, pancernej specyfikacji. Mimo to jest wśród nas wielu entuzjastów szutrów i w tym sezonie chcieliśmy mieć możliwość ścigania się na tej nawierzchni. Podchodzimy do tego spokojnie i z ogromną otwartością – wyjaśnia Mirosław Miernik, koordynator rajdów historycznych PZM.

Trening = bezpieczeństwo, dla wszystkich

Zawodnicy będą mogli wcześniej sprawdzić się przed tym wielkim wyzwaniem. – Zapraszam zawodników Motul HRSMP, ale także wszystkich innych chętnych kierowców na wyjątkowy trening przed Rajdem Polski – mówi Zbyszko Gaik, organizator treningu.

Próbne jazdy odbędą się 15 czerwca na terenie gminy Miastko. Uczestnicy Motul HRSMP będą mogli sprawdzić klasyki na dwóch szutrowych odcinkach pomiarowych o długości około 15 km. To świetna okazja, by dostosować swój styl jazdy do rywalizacji na luźnej nawierzchni, sprawdzić ustawienia i wytrzymałość samochodu. Wszystko po to, by ściganie się podczas Rajdu Polski było dla zawodników bezpieczne.

– Bezpieczeństwo załóg i kibiców jest naszym priorytetem. Każda okazja do treningu pozwala nam lepiej panować nad autem i zminimalizować ryzyko podczas startu. Z rajdem szutrowym będziemy mierzyć się pierwszy raz, dlatego to tak ważne, by załogi sprawdziły, co może na nie czekać – dodaje Miernik.

Informacje i zapisy: Zbyszko Gaik, tel. 513 122 135

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP