Aktualności

Szykuje się ostra walka !

W Świdnicy szykuje się ostra walka i tylko jeden zwycięzca !

1 Runda sezonu 2023 Motul HRSMP – 51 Rajd świdnicki jest zapowiedzią ostrej sportowej walki o każdą sekundę.

Liderem wśród zwycięzców w Rajdzie Świdnicy jest Robert Luty, który startując na tym rajdzie 6 razy odniósł 2 zwycięstwa, a raz był drugi.

Konkurencja rośnie w siłę

Konkurencja Roberta Lutego i Marcina Celińskiego jest w tym sezonie wyjątkowo mocna. Na zwycięstwo ostrzą sobie jego stali konkurenci z kategorii 4: Marek Suder, Marcin Grzelewski. Do stawki dołączyli – po czasowej nieobecności w rajdach – Piotr Zaleski (nowym Porsche 911), Adam Kacprzyk swoja Lancią Delta Integrale oraz Wojtek Kaszowski i Marcin Kozłowski Fordami Sierra RS Cosworth.

Jednak przed Robertem Luty jest daleko trudniejsze zadanie niż wygranie w swojej kategorii. By wygrać rajd musi objechać samochody nowsze i mocniejsze z kategorii 5 oraz Historic Open 2WD i 4 WD. Tu konkurencja jest równie mocna co doświadczona. W kategorii 5 wystartują między innymi: Arek Kula (Renault Megan Maxi), Michał Łusiak (nowym Fordem Escortem Cosworth) oraz nowy w Motul HRSMP, ale bardzo doświadczony zawodnik rajdowy Marek Demel (Honda Civic 1.6 I VTI).

Prawdziwe schody jednak zaczynają się w kategoriach Open. Tu stawka jest  oszałamiająco mocna. Poza stałymi konkurentami Roberta Lutego: Grzegorzem Olchawskim (Audi Quattro S1)

i Mariuszem Polakiem (Audi 80 B2 Coupe Quattro) do rajdów powrócił przesympatyczny i niezwykle szybki Krzysztof Głowala (Mazda 323 GTX) oraz bardzo zdeterminowany Michał Serla (BMW E30 318iS).  Są też nowi. Wśród nich: znany wszystkim kibicom i zawodnikom, bardzo opanowany i tylko pozornie flegmatyczny, bo na OS’ach bardzo szybki Andrzej Borkowski (Toyota Cellica GT- Four) oraz  Paweł Koprowski i Mariusz Sobczak (obaj Oplami Astra GSI), Paweł Winiarski (Oplem Astra w wersji F GTE). Jedyny w stawce Open samochód, z którym Robert Luty może się bezpośrednio porównywać jest takie samo jak jego Subaru Legacy, za kierownicą którego wystartuje Mateusz Kaszuba.

Znając wszystkich zawodników i ich sportową ambicję można być pewnym, że w czystej sportowej walce na odcinkach żaden nie odpuści ani ułamka sekundy a walka będzie bardzo spektakularna i emocjonująca. Tym bardziej, że jak zwykle organizator przygotował wspaniałe, niezwykle szybkie, ale i też niezwykle zdradliwe odcinki rajdowe, wiele z nich z historią rajdu ELMOT.

Zanosi się jednak na niespodziankę!

Zwycięzca rajdu będzie Mariusz Sobczak, dla którego tegoroczny 51 Rajd Świdnicki będzie setnym rajdem w karierze.

Gratulujemy takiego wyniku !

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP