Aktualności

Uniknąć awarii

Na starcie i odcinkach tegorocznego Rajdu Śląska zobaczymy także Marka Sudera. Kierowca Forda Sierry Cosworth 4×4, przyznał, że ma nadzieję, iż w tym roku uda mu się przejechać dystans tego rajdu bez awarii.

Suderowi udało się ukończyć poprzednią edycję tych zawodów, jednak na odległej pozycji z powodu usterki, która znacząco wpłynęła na tempo na odcinkach specjalnych. Teraz Marek liczy na bezproblemowy start.

– Pojawimy się na trasie Rajdu Śląska, a na prawy fotel powróci Dariusz Gurdziołek. W zeszłym roku bardzo mi się podobało na oesach województwa śląskiego, jednak w naszej Sierrze mieliśmy małą awarię, przez co tempo nie było zbyt dobre. Liczę na udany weekend oraz poprawę zeszłorocznej pozycji – powiedział Suder.

W ubiegłorocznym Rajdzie Śląska Marek Suder jechał z Kubą Matyjewiczem, z którym wywalczył piątą lokatę w kategorii FIA 4 i 26 punktów do Historycznej Klasyfikacji Generalnej. Po czterech rozegranych w tym sezonie rundach Marek Suder ma 36 punktów, co plasuje go na 11. miejscu w Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP