Aktualności

Wychowany na Śląsku

Po przerwie podczas Rajdu Nadwiślańskiego ponownie zobaczymy na trasie Jerzego Smagałę. Dla kierowcy Hondy Civic start w Rajdzie Śląska będzie swoistym powrotem do przeszłości, gdyż krakowianin w ostatnich siedmiu sezonach regularnie startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.

fot. Grzegorz Rybarski

Jurek zdecydował się na starty w Motul HRSMP, aby się rozwijać i jeździć po dłuższych oesach. Teraz, po latach w RSMŚl, można powiedzieć, że praktycznie wraca na własny teren, gdyż Rajd Śląski bezpośrednio wywodzi się z Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, który był częścią regionalnych mistrzostw.

– Rok temu startowałem tutaj w rajdzie okręgowym, więc to takie jego „rozszerzenie”. Dlatego zresztą postawiłem na Motul HRSMP, by startować na próbach mających więcej niż 8 kilometrów długości. Celem jest ukończenie tego rajdu i niepopełnianie błędów, co powinno zaowocować dobrym wynikiem. Znam częściowo te odcinki ze startów w mistrzostwach Śląska, więc powinno mi się jechać trochę łatwiej. Dobrze, że rajd jest niedaleko mojego domu, bo jestem z Krakowa, więc kwestie logistyczne są znacznie prostsze – powiedział Jerzy Smagała.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP