Aktualności

Zawodnicy o Mistrzostwach Motul HRSMP Digital

W kwietniu rozpocznie się wirtualny sezon rajdowy, czyli Mistrzostwa Motul HRSMP Digital. Jak taką formę rywalizacji przyjęło środowisko rajdowe?

Na pierwszym planie Robert Luty, a na prawym fotelu Marcin Celiński

Robert Luty, mistrz Polski w Historycznej Klasyfikacji Generalnej oraz w FIA 4/J2 w 2019 roku:

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli na przypomnienie nam wszystkim, że rywalizacja, adrenalina, koncentracja oraz zabawa są nam w tym wyjątkowym czasie niezwykle potrzebne. Wszyscy chcielibyśmy już wsiąść do swoich rajdówek, lecz zanim będzie to możliwe, to wspólna rywalizacja przed ekranem komputera umożliwi nam spotkanie niczym na prawdziwych oesach. Ponieważ nigdy nie posiadałem domowego zestawu z kierownicą do trenowania, to pozostaje mi go zakupić i dołączyć do elitarnego grona Mistrzostw Motul HRSMP Digital. Trzymajcie się dzielnie i do zobaczenia!

Piotr Kiepura, mistrz Polski 2019 w kat. FIA 2:

„Gdyby nie obecna sytuacja, która zaskoczyła cały świat, to za tydzień o tej porze robilibyśmy opis do pierwszej rundy Motul HRSMP Rajdu Świdnickiego-Krause. Niestety na 100 procent to jest nie realne. Możemy jednak chociaż w mniejszym stopniu, ale zawsze to coś, wziąć udział w Mistrzostwach Motul HRSMP Digital, do których bardzo zachęcam. Poczujmy chociaż namiastke rywalizacji i adrenaliny. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia – najpierw online a następnie już na prawdziwych odcinkach specjalnych.”

Tomasz Curyło, mistrz Polski 2019 w kat FIA 1:

Przeszukałem swoje pudło z grami, mam perę „Colinów” i pierwszy Dirt. Dirt3 muszę dopiero sobie zorganizowć. Ciekawy jestem, czy zadziała któraś moja kierownica, bo przeleżały ładnych parę lat na strychu. Gdy zacząłem „na poważnie” jeździć w rajdach stwierdziłem, że analogowo jest zdecydowanie fajniej i Colin poszedł w odstawkę. Ale dziś chyba trzeba będzie się przeprosić.

Coraz więcej aspektów naszego życia przechodzi do internetu. Dziś, z powodu epidemii, ten proces nabrał przyspieszenia. Czasem (niestety) jest to jedyna droga realizacji swoich pasji. Nie wiemy, kiedy będziemy mogli powrócić na odcinki specjalne, ale żeby duch rywalizacji nie umarł w nas zupełnie zostały powołane, pod patronatem PZM, Motul HRSMP Digital.

Nie wychodząc z domu będziemy mogli spotkać się na wirtualnych rajdach, usiąść za kierownicami  historycznych rajdówek i zmierzyć się w walce o sekundy. Można nawet zostać „mistrzem dzwonów” nie rujnując przy okazji budżetu 🙂 Mam jednak nadzieję, że niedługo powrócimy na trasy klasycznych rajdów.

Paweł Hoffman, kierowca Motul HRSMP: Myślę, że taki rodzaj odstresowania od panującej sytuacji jest bardzo ciekawy. Myślę, że spróbuję się w tej rywalizacji, chociaż zastanawiam się czy będę musieć kupić kierownicę  do komputera. Jednak najbardziej intryguje mnie, czy w grupie pojazdów dopuszczonych w grze jest Saab 96V4 Rally? Jestem ciekaw, czy ta inicjatywa trafi na odpowiedni grunt do działań i do miłej rywalizacji online… i pozdrawiam wszystkich kolegów z HRSMP. 

Emilia Kotarska, pilot rajdowy, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

Przyznaję, że byłam zaskoczona, gdy pierwszy raz usłyszałam o pomyśle digitalowych mistrzostw. Ale to doskonałe rozwiązanie w tej trudnej sytuacji, gdy wszyscy powinniśmy zostać w domu. Jeśli chodzi o takie gry, jestem kompletnie zielona, ale coż.. wyzwanie podejmę. W końcu nie pierwszy raz będę robić coś pierwszy raz 🙂

Oczywiście akcja „Wyprzedzamy nowotwór” jedzie z nami, a fundacja będzie kontynuować kampanię edukacyjną dotyczącą objawów  choroby nowotworowej u dzieci. Musimy tylko nieco zmodyfikować nasz tegoroczny plan, bo niestety nie wszystkie pomysły możemy teraz zrealizować. Na szczęście Internet daje dużo możliwości.

Wojciech Sroczyński, dziennikarz i kierowca rajdowy:

Rozmawiając z Kolegami z HRSMP i oglądając ich profile na fb widzę co się dzieje. Każdy po nocach płacze w poduszkę, że sezon nie zacznie się jeszcze długo. Ja też… Dlatego w czasie rozmowy wymyśliliśmy digital 🙂 mam nadzieję,że wszyscy jak zwykle potraktują wyzwanie z dystansem i tym razem półowalnie wyprzedzimy nowotwór każdy w swoim domu, ale wszyscy razem. Jak znam zawodników będzie kupa dobrej zabawy. A jeśli chodzi o wirtualne rajdy, to cieszę się, że w końcu jestem pewien, że zacznę dojeżdżać, a nie psuć się na dojazdówkach 🙂 Poza tym wreszcie pojedziemy nie jako samochód  bezpieczeństwa, lecz pełną pytą na OS-ach 🙂

A czym miałbym pojechać, jak nie Volkswagenem Golfem GTI. W realu będzie żółty, w grze żółtego nie ma, ale Golf, to Golf. Będzie pieruńsko szybki i zabójczo bezawaryjny. Zatem już niebawem Wyprzedzamy nowotwór tak jak na teraz możemy…

Mikołaj Marczyk, mistrz RSMP 2019: Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wchodzą do świata wirtualnego. To wspaniała inicjatywa organizatorów cyklu pozwalająca na rajdową rywalizację podczas akcji #zostanwdomu. Sam dopiero co zakończyłem swój pierwszy start w oficjalnym wirtualnym Rajdzie Azorów. Ten start dał mi wiele radość i urozmaicił mój trening w tym trudnym okresie pandemii. Jeżeli tylko znajdę czas na odpowiednie przygotowanie do startu, to wirtualne HRSMP jest również szansą dla mnie do zadebiutowania w tym wyjątkowym cyklu. Zapraszam wszystkich serdecznie na odcinki specjalne!

Andrzej Jaroszewicz, kierowca rajdowy: Z wielka radością dowiedziałem się właśnie, że jestem zaproszony do startu w wirtualnych Motul HRSMP. W obecnym trudnym dla nas wszystkich czasie jest ta inicjatywa rzeczą niezwykłą! Otóż okazało się, że pomimo zakazów, nakazów i gdzieś tam poczucia zagrożenia o zdrowie i życie swoje i osób mi bliskich pojawia się jaskółka nadziei! Bardzo dziękuję za zaproszenie Mirku i jestem do Twojej dyspozycji. Pozdrawiam jednocześnie wszystkich uczestników tych fascynujących zawodów!

Bartłomiej Barański, Zastępca Delegata Technicznego HRSMP: Cały świat ogarnęła pandemia covid-19. Na chwilę obecną cykl rajdowy Motul HRSMP jest niemożliwy do przeprowadzenia z wiadomych przyczyn. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników oraz wszystkich osób związanych z rajdami, Motul HRSMP i PZM proponuje Wam wzięcie udziału w mistrzostwach Digital. Osobiście uważam, że jest to rewelacyjny pomysł. Pozwoli on na rywalizację na trasach rajdowych i gwarantuje świetną zabawę promując akcję #zostanwdomu. Do zobaczenia na trasach rajdowych DIRT3.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP