Aktualności

Zawodnicy po I rundzie Motul HRSMP Digital

Za nami I runda mistrzostw Motul HRSMP Digital – Cyfrowy Rajd Norwegii. Co po pierwszym starcie wirtualnego sezonu rajdów historycznych powiedzieli uczestnicy?

Michał Pryczek, kierowca rajdowy, zwycięzca pierwszej rundy Motul HRSMP Digital:

Startując do pierwszej rundy MOTUL HRSMP Digital liczyłem na fajną rywalizację i dobrą zabawę. Nie zawiodłem się, ponieważ oddech zawodnika MSR czułem na plecach przez cały rajd. Gdy jego zespół opublikował zdjęcia sprzętu, którym dysponują, wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Ta presja spowodowała, że na większości odcinków udało się uzyskać rezultaty, który uplasowały mnie w top 10 światowych rankingów. Tego absolutnie się nie spodziewałem. Jest to duża motywacja na kolejne rajdy. Liczę na to, że MSR nie złoży broni, a różnica w naszych czasach będzie jeszcze mniejsza, jednak z korzyścią dla mnie. Dziękuję zespołowi eMTS Dzierżoniów za profesjonalną pracę na serwisach między pętlami oraz swojemu zespołowemu koledze Chojnemu za wspólną zabawę. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia w kolejnych rundach. 

Emilia Kotarska, pilot rajdowy, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

Tegoroczna edycja kampanii „Wyprzedzamy nowotwór” wygląda nieco inaczej niż planowaliśmy, ale przecież dostosowanie się do zmieniających się warunków to jedna z ważniejszych umiejętności rajdowych. Szybko skompletowaliśmy sprzęt i podjęliśmy rajdowe wyzwanie w świecie cyfrowym. Jak się okazało pierwsza runda wypadła całkiem dobrze i jako „Wyprzedzamy Nowotwór Rally” zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Oczywiście wszystko po to, żeby znowu nagłośnić temat wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Pamiętajmy, że znajomość wczesnych objawów nowotworów u dzieci, obserwacja dziecka, samokontrola wśród młodzieży, tzw. bilanse pediatryczne – to jest ogromnie ważne i pomaga rozpoznać chorobę na wczesnym etapie, w fazie najlepiej poddającej się leczeniu.

Wojciech Sroczyński, kierowca rajdowy, dziennikarz:

Rajdy w digitalu to może nie aż takie emocje jak w realnych rajdach, ale są doskonałym treningiem! Rajd Norwegii, podobnie jak całe Motul HRSMP jechaliśmy z dwoma przesłaniami: Pierwsze to oczywiście „Wyprzedzamy Nowotwór”, czyli walczymy o wczesna diagnostykę chorób nowotworowych u dzieci. Drugie, to przekaz do fanów e-rajdów. Róbcie licencje i ruszajcie na prawdziwe OS-y Motul HRSMP. Nie musi być drogo! W realu VW Golfa GTI budujemy za maks 20-25 tys. zł. To będzie replika wozu, którym Andrzej Koper wygrywał z mocniejszymi autami. A można jeszcze taniej. W cyklu pojedzie Łada Samara za 10-15 tys. zł. Da się! Zapraszamy!

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP