Aktualności

Zmiany w Porsche

Porsche 911 SC załogi Zaleski/Szadkowski będzie dobrze przygotowane na ściganie na oesach Rajdu Śląska. Samochód czeka zmiana, która może być kluczowa szczególnie na podbijających partiach odcinków specjalnych.

Na pierwszych oesach Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski mieli drobne problemy z zawieszeniem Porsche 911 SC. Nie wynikały one jednak z awarii, lecz z ustawień. – Mieliśmy za twardo albo za nisko ustawione auto, bo miejscami dobijaliśmy przodem samochodu. Dlatego przed kolejnymi próbami podnieśliśmy nieco samochód, by tego dobijania uniknąć – tłumaczył Piotr Szadkowski.

Tego problemu zwycięzca Historycznej Klasyfikacji Generalnej z 2018 roku i jego pilot nie powinni już mieć podczas Rajdu Śląska i kolejnych rund Motul HRSMP. Przed starciem na Śląsku mistrzowska 911-tka otrzyma ważną „poprawkę”. – Jeszcze przed Rajdem Rzeszowskim mieliśmy przygotowane nowe zawieszenie, którego montaż zaplanowaliśmy po inauguracji sezonu. Dlatego myślę, że w Rajdzie Śląska będzie już dużo lepiej – zakłada Piotr Szadkowski, dla którego będzie to drugi start w śląskiej rundzie Motul HRSMP.

Piotr Zaleski ma na swoim koncie dwa starty w Rajdzie Śląska. W obu wywalczył triumf w kategorii FIA 3, a w 2018 roku był trzecim najszybszym kierowcą w stawce Motul HRSMP.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP