Aktualności

77. Rajd Polski w 2021 roku

W tym roku kierowcy Motul HRSMP nie pościgają się po szutrowych trasach Rajdu Polski. Impreza w tym sezonie się nie odbędzie. Organizatorzy zdecydowali przenieść się 77. edycję na 2021 rok, gdy impreza będzie obchodziła stulecie istnienia.

„Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji rajdu na sezon 2021, w którym przypada stulecie narodowego klasyka. Decyzja jest wynikiem sytuacji związanej z pandemią wywołaną przez coronawirusa w Polsce oraz w Europie. Przełożenie rajdu na przyszły sezon nastąpiło w wyniku wspólnych analiz organizatora rajdu oraz Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i Eurosport Events, Promotora Mistrzostw Europy.” – czytamy w komunikacie.

„Dla bezpieczeństwa zawodników oraz kibiców nie ma alternatywy i żaden kompromis nie był w tym przypadku nigdy brany pod uwagę. Po przeprowadzeniu licznych konsultacji z naszymi partnerami podjęliśmy jedyną w takiej sytuacji decyzję o przełożeniu 77. Rajdu Polski na przyszły rok. Już dziś zgłosiliśmy nasz rajd do przyszłorocznego kalendarza Mistrzostw Europy. Pozostajemy naturalnie w Mikołajkach i na malowniczym Pojezierzu Mazurskim, które będą miejscem wyjątkowego jubileuszu – stulecia naszego klasyka” – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. 

Cztery rundy w kalendarzu

Aktualny kalendarz Motul HRSMP na sezon 2020 składa się z czterech rund. Ściganie zacznie się w lipcu od zaplanowanego na sierpień Rajdu Rzeszowskiego, we wrześniu kierowcy i piloci zmierzą się z trasami Rajdu Śląska, w październiku zawodników zobaczymy na trasach Rajdu Świdnickiego-Krause, a sezon zakończy zagraniczna runda – Rajd Koszyc. Oprócz Rajdu Polski odwołany został też Rajd Nadwiślański.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP