Kalendarz

1. runda – Rajd Świdnicki–Krause
Data: 17–19 kwietnia
Baza rajdu: Świdnica
Nawierzchnia: asfalt

Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.

2. runda – Rajd Nadwiślański
Data: 8-10 maja
Baza rajdu: Lublin
Nawierzchnia: asfalt

„Świeżynka” na rajdowej mapie Polski, gdyż będzie to jego szósta edycja w kalendarzu mistrzostw Polski. Ma od zdecydowanie inną charakterystykę od rund rozgrywanych na południu kraju. Szybkie, szerokie trasy z dużą liczbą cięć, jak i zakrętów pod kątem prostym odróżniają próby zlokalizowane niedaleko Lublina od typowych krętych, górskich oesów.

3. runda – 77. Rajd Polski
Data: 26–28 czerwca
Baza rajdu: Mikołajki
Nawierzchnia: szuter

Jedna z najstarszych imprez na świecie ustępująca pola tylko legendarnemu Rajdowi Monte-Carlo. Pierwsza edycja Rajdu Polski odbyła się w 1921 roku. Impreza przez lata zaskarbiła sobie uznanie zarówno kibiców, jak i czołowych światowych kierowców, a w sezonie 2020 odbędzie się kolejna szutrowa edycja na szybkich i wymagających trasach w okolicy Mikołajek. Dla Motul HRSMP będzie to już druga wizyta na tych trasach, a w 2019 roku “historyki” nie tylko poradziły sobie z trudami imprezy, ale gromadziły wokół siebie tłumy kibiców.

4. runda –  Rajd Rzeszowski
Data: 6–8 sierpnia
Baza: Rzeszów
Nawierzchnia: asfalt

Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.

5. runda – Rajd Śląska
Data: 11–12 września
Baza: Chorzów
Nawierzchnia: asfalt

Jeden z młodszych rajdów w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty podczas trzech pierwszych edycji i ugości całą krajową czołówkę – również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Czechowic–Dziedzic, Pszczyny, czy Gostynia.

6. runda – Rajd Koszyc
Data: 16–18 października
Baza rajdu: Koszyce
Nawierzchnia: asfalt

Jedna z najważniejszych imprez u naszych południowych sąsiadów, która wieńczy rajdowy sezon na Słowacji. Trudnie techniczne asfalty wytyczone na śliskich i nierównych asfaltowych drogach na pewno będą sporym wyzwaniem nie tylko dla Motul HRSMP, ale także dla zawodników w najnowszych rajdowych samochodach.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP