Kalendarz

1. 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Data: 6–8 kwietnia
Baza rajdu: Wieliczka

Historia Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozpoczęła się w 2007 roku i początkowo jej trzon stanowiły przejazdy krótkiego odcinka specjalnego zlokalizowanego w centrum Wieliczki. W 2011 roku impreza rozrosła się o KJS dla amatorów rozgrywany dzień przed właściwą rywalizacją, a w roku 2016 Memoriał stanowił 1. rundę Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. W tym sezonie otwiera zmagania Motul HRSMP z trasą liczącą 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 40 kilometrów.

 

2. 46. Rajd Świdnicki–Krause
Data: 20–22 kwietnia
Baza rajdu: Świdnica

Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.

 

3. 52. Rajd Dolnośląski
Data: 19–20 maja
Baza rajdu: Kłodzko

Kolejna legendarna, asfaltowa runda mistrzostw, zlokalizowana na południu kraju. Po raz 52. zawodnicy będą walczyć z czasem na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na drogach Kotliny Kłodzkiej. W roku 2017 nowością, która spotkała się z szerokim uznaniem, zarówno kibiców, jak i zawodników, było włączenie do harmonogramu odcinka „Duszniki Arena” przebiegającego po trasach ośrodka biathlonowego.

 

4. 6. Rajd Nadwiślański
Data: 8–10 czerwca
Baza rajdu: Lublin

„Świeżynka” na rajdowej mapie Polski, gdyż będzie to jego czwarta edycja w kalendarzu mistrzostw Polski. Ma od zdecydowanie inną charakterystykę od rund rozgrywanych na południu kraju. Szybkie, szerokie trasy z dużą liczbą cięć, jak i zakrętów pod kątem prostym odróżniają próby zlokalizowane niedaleko Lublina od typowych krętych, górskich oesów.

 

5. 2. Rajd Śląska
Data: 29 czerwca – 1 lipca
Baza: Chorzów

Zeszłoroczny debiutant w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty i po raz drugi ugości całą krajową czołówkę – tym razem również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Czechowic–Dziedzic, Pszczyny, czy Gostynia.

 

6. 27. Rajd Rzeszowski
Data: 9–11 sierpnia
Baza: Rzeszów
Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.

 

7. 64. Rajd Wisły
Data: 14–15 września
Baza: Wisła

Zakończenie tegorocznego sezonu Motul HRSMP odbędzie się na dobrze znanych kibicom i zawodnikom odcinkach specjalnych zlokalizowanych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Wąskie, techniczne próby o zmiennej przyczepności wymagają sporej precyzji, a szybko zmieniająca się pogoda potrafi wywrócić klasyfikację rajdu. Kilka poważnych podjazdów pod górę będzie sporym wyzwaniem, szczególnie dla zawodników, których samochody dysponują mniejszą mocą.

Do najlbliższej rundy

Rajd Wisły
Motul HRSMP