Kalendarz

1. runda – 47. Rajd Świdnicki–Krause
Data: 26–28 kwietnia
Baza rajdu: Świdnica
Nawierzchnia: asfalt

Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.

2. runda – Rajd Nadwiślański
Data: 31 maja – 2 czerwca
Baza rajdu: Lublin
Nawierzchnia: asfalt

„Świeżynka” na rajdowej mapie Polski, gdyż będzie to jego piąta edycja w kalendarzu mistrzostw Polski. Ma od zdecydowanie inną charakterystykę od rund rozgrywanych na południu kraju. Szybkie, szerokie trasy z dużą liczbą cięć, jak i zakrętów pod kątem prostym odróżniają próby zlokalizowane niedaleko Lublina od typowych krętych, górskich oesów.

3. runda – 76. Rajd Polski
Data: 28–30 czerwca
Baza rajdu: Mikołajki
Nawierzchnia: szuter

Jedna z najstarszych imprez na świecie ustępująca pola tylko legendarnemu Rajdowi Monte-Carlo. Pierwsza edycja Rajdu Polski odbyła się w 1921 roku. Impreza przez lata zaskarbiła sobie uznanie zarówno kibiców, jak i czołowych światowych kierowców, a w sezonie 2019 odbędzie się kolejna szutrowa edycja na szybkich i wymagających trasach w okolicy Mikołajek. Dla Motul HRSMP będzie to pierwszy występ w Rajdzie Polski, a także pierwszy w towarzystwie mistrzostw Europy.

4. runda –  28. Rajd Rzeszowski
Data: 8–10 sierpnia
Baza: Rzeszów
Nawierzchnia: asfalt

Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.

5. runda – Rajd Śląska
Data: 5–7 września
Baza: Chorzów
Nawierzchnia: asfalt

Jeden z młodszych rajdów w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty podczas dwóch pierwszych edycji i ugości całą krajową czołówkę – również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Czechowic–Dziedzic, Pszczyny, czy Gostynia.

6. runda – 53. Rajd Dolnośląski
Data: 4–6 października
Baza rajdu: Kłodzko
Nawierzchnia: asfalt

Kolejna legendarna, asfaltowa runda mistrzostw, zlokalizowana na południu kraju. Po raz 53. zawodnicy będą walczyć z czasem na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na drogach Kotliny Kłodzkiej. W roku 2017 nowością, która spotkała się z szerokim uznaniem, zarówno kibiców, jak i zawodników, było włączenie do harmonogramu odcinka „Duszniki Arena” przebiegającego po trasach ośrodka biathlonowego.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP