Kalendarz

1. 2. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Data: 6–8 kwietnia
Baza rajdu: Wieliczka

Historia Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozpoczęła się w 2007 roku i początkowo jej trzon stanowiły przejazdy krótkiego odcinka specjalnego zlokalizowanego w centrum Wieliczki. W 2011 roku impreza rozrosła się o KJS dla amatorów rozgrywany dzień przed właściwą rywalizacją, a w roku 2016 Memoriał stanowił 1. rundę Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. W tym sezonie otwiera zmagania Motul HRSMP z trasą liczącą 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 40 kilometrów.

 

2. 46. Rajd Świdnicki–Krause
Data: 20–22 kwietnia
Baza rajdu: Świdnica

Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.

 

3. 52. Rajd Dolnośląski
Data: 19–20 maja
Baza rajdu: Kłodzko

Kolejna legendarna, asfaltowa runda mistrzostw, zlokalizowana na południu kraju. Po raz 52. zawodnicy będą walczyć z czasem na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na drogach Kotliny Kłodzkiej. W roku 2017 nowością, która spotkała się z szerokim uznaniem, zarówno kibiców, jak i zawodników, było włączenie do harmonogramu odcinka „Duszniki Arena” przebiegającego po trasach ośrodka biathlonowego.

 

4. 6. Rajd Nadwiślański
Data: 8–10 czerwca
Baza rajdu: Lublin

„Świeżynka” na rajdowej mapie Polski, gdyż będzie to jego czwarta edycja w kalendarzu mistrzostw Polski. Ma od zdecydowanie inną charakterystykę od rund rozgrywanych na południu kraju. Szybkie, szerokie trasy z dużą liczbą cięć, jak i zakrętów pod kątem prostym odróżniają próby zlokalizowane niedaleko Lublina od typowych krętych, górskich oesów.

 

5. 2. Rajd Śląska
Data: 29 czerwca – 1 lipca
Baza: Chorzów

Zeszłoroczny debiutant w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty i po raz drugi ugości całą krajową czołówkę – tym razem również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Czechowic–Dziedzic, Pszczyny, czy Gostynia.

 

6. 27. Rajd Rzeszowski
Data: 9–11 sierpnia
Baza: Rzeszów
Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.

 

7. 64. Rajd Wisły
Data: 14–15 września
Baza: Wisła

Zakończenie tegorocznego sezonu Motul HRSMP odbędzie się na dobrze znanych kibicom i zawodnikom odcinkach specjalnych zlokalizowanych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Wąskie, techniczne próby o zmiennej przyczepności wymagają sporej precyzji, a szybko zmieniająca się pogoda potrafi wywrócić klasyfikację rajdu. Kilka poważnych podjazdów pod górę będzie sporym wyzwaniem, szczególnie dla zawodników, których samochody dysponują mniejszą mocą.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP