Kalendarz

W sezonie 2022 uczestnicy Motul HRSMP mają walczyć o tytuły podczas sześciu asfaltowych rund i jednego rajdu szutrowego.

Rajd Nadwiślański
Data: 
do potwierdzenia
Baza: Puławy
Obiegowa opinia mówi, że odcinki Rajdu Nadwiślańskiego nie są zbyt wymagające, ale to tylko pozory. Długie proste i mocne hamowania wystawiają historyczny sprzęt na próbę. Oesy wiodące wśród pól i sadów często są zabrudzone nawianym pyłem. Do tego dochodzą mocno zabrudzone cięcia i szutrowe łączniki.


50. Rajd Świdnicki-Krause
Data: 
22-24 kwietnia
Baza: Świdnica
Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. W sezonie 2020 wyjątkowo – z powodu epidemii został przełożony z kwietnia na październik. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.


78. ORLEN Rajd Polski
Data: 
10-12 czerwca
Baza: Mikołajki
Rajd Polski to drugi najstarszy rajd na świecie, po legendarnym Monte Carlo. W tym sezonie odbędzie się już po raz 78. Jego bazą ponownie będą malownicze Mikołajki, a rywalizacja sportowa odbędzie się na szybkich szutrowych odcinkach przecinających malowniczą Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie to drugi raz, kiedy Rajd Polskis jest włączony do kalendarza historycznego czempionatu i drugi raz, kiedy uczestnicy cyklu będą walczyć o punkty na szutrze. Poprzednio stawka Motul HRSMP zawitała do Mikołajek w sezonie 2019.


31. Rajd Rzeszowski
Data: 
4-6 sierpnia
Baza: Rzeszów
Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.


Rajd Śląska 2022

Data: 9-10 września
Baza: Chorzów
Jeden z młodszych rajdów w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty podczas czterech pierwszych edycji i ponownie ugości całą krajową czołówkę – również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Pszczyny czy Jastrzębia-Zdroju.

 

67. Rajd Wisły
Data: 
30 września – 1 października
Baza: Wisła
To jeden najstarszych rajdów w naszym kraju. Rozgrywany na wąskich asfaltowych oesach w Beskidach doskonale wykorzystuje ukształtowanie terenu w tym regionie. Na trasie zawsze jest kręto, oesy pełne są niewidocznych szczytów czy zaskakujących zakrętów, zdarzają się również spektakularne hopy. W 2021 roku impreza organizowana przez Automobilklub Śląski wróciła do kalendarza HRSMP po dwóch latach przerwy. Poprzednio uczestnicy historycznego czempionatu ścigali się w Beskidach w sezonach 2017 i 2018.


Rajd Koszyc
Data: 21-23 października
Baza rajdu: Koszyce
Nawierzchnia: asfalt
Jedna z najważniejszych imprez u naszych południowych sąsiadów, która wieńczy rajdowy sezon na Słowacji. Trudnie techniczne oesy wytyczone na śliskich i nierównych asfaltowych drogach na pewno będą sporym wyzwaniem nie tylko dla Motul HRSMP, ale także dla zawodników w najnowszych rajdowych samochodach.

 

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP