Kalendarz

W sezonie 2021 uczestnicy Motul HRSMP mają walczyć o tytuły podczas sześciu asfaltowych rund.

Rajd Nadwiślański
Data: 
14-16 maja
Baza: Puławy
Obiegowa opinia mówi, że odcinki Rajdu Nadwiślańskiego nie są zbyt wymagające, ale to tylko pozory. Długie proste i mocne hamowania wystawiają historyczny sprzęt na próbę. Oesy wiodące wśród pól i sadów często są zabrudzone nawianym pyłem. Do tego dochodzą mocno zabrudzone cięcia i szutrowe łączniki.


30. Rajd Rzeszowski
Data: 
5-7 sierpnia
Baza: Rzeszów
Rajd Rzeszowski posiada jedne z najtrudniejszych i technicznych odcinków specjalnych w Polsce. Szybkie, ciasne i podbijające oesy wymagają znakomitego opisu, jak i sporej odwagi zarówno kierowcy jak i pilota. Sierpniowy termin rozgrywania jednej rundy Motul HRSMP zlokalizowanej na Podkarpaciu sprawia, że upalna aura często stanowi kolejne wyzwanie dla rajdowych załóg.


Rajd Śląska 2021

Data: 11–12 września
Baza: Chorzów
Jeden z młodszych rajdów w Mistrzostwach Polski zebrał pozytywne noty podczas czterech pierwszych edycji i ponownie ugości całą krajową czołówkę – również historyczną. Jego trasy wiodą po drogach zlokalizowanych na południe od Mikołowa, w okolicach Żor, Pszczyny czy Jastrzębia-Zdroju

49. Rajd Świdnicki-Krause
Data: 
1-3 października (data do zatwierdzenia przez GKSS PZM)
Baza: Świdnica
Niegdyś znany jako Rajd Elmot, Rajd Świdnicki od lat stanowi jedną z pierwszych rund Mistrzostw Polski. W sezonie 2020 wyjątkowo – z powodu epidemii został przełożony z kwietnia na październik. Klasyczne odcinki specjalne zlokalizowane po asfaltowych drogach w Górach Sowich to obowiązkowy punkt programu każdej edycji rajdu. Podobnie, jak słynne „patelnie Walimskie”. Od kilku lat rywalizację inauguruje krótki odcinek specjalny zlokalizowany w centrum Świdnicy.

Rajd Koszyc
Data: 15–17 października
Baza rajdu: Koszyce
Nawierzchnia: asfalt
Jedna z najważniejszych imprez u naszych południowych sąsiadów, która wieńczy rajdowy sezon na Słowacji. Trudnie techniczne oesy wytyczone na śliskich i nierównych asfaltowych drogach na pewno będą sporym wyzwaniem nie tylko dla Motul HRSMP, ale także dla zawodników w najnowszych rajdowych samochodach.

66. Rajd Wisły
Data: 
22-23 października
Baza: Wisła
To jeden najstarszych rajdów w naszym kraju. Rozgrywany na wąskich asfaltowych oesach w Beskidach doskonale wykorzystuje ukształtowanie terenu w tym regionie. Na trasie zawsze jest kręto, oesy pełne są niewidocznych szczytów czy zaskakujących zakrętów, zdarzają się również spektakularne hopy. Impreza organizowana przez Automobilklub Śląski wraca do kalendarza HRSMP po dwóch latach przerwy. Poprzednio uczestnicy historycznego czempionatu ścigali się w Beskidach w sezonach 2017 i 2018.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP