O cyklu

MOTUL Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP), to cykl rozgrywany pod egidą Polskiego Związku Motorowego w którym kierowcy i piloci rywalizują samochodami, które swoje największe triumfy święciły przed paroma dekadami. Są one historią rajdów, która od 2016 roku ożywa na polskich odcinkach specjalnych.

Piotr Zaleski – Porsche 911 SC RS (fot. Kuba Żołędowski)

W sezonie 2017 cykl ten uzyskał prestiżowe miano Mistrzostw Polski będące efektem profesjonalnej organizacji i nieustannie rosnącego zainteresowania ze strony zawodników. Rok 2018 przyniósł kolejne nowości – pięć z siedmiu rund zostało przeprowadzonych wraz z zawodami zaliczanymi do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Tym samym zawodnicy w rajdówkach sprzed lat pokonali te same odcinki specjalne, o takiej samej długości, co ich koledzy we współczesnych konstrukcjach dając kibicom możliwość poczucia dawnej rajdowej atmosfery.

Sezon 2019 to dalszy rozwój mistrzostw. Każda z sześciu rund Motul HRSMP została rozegrana w towarzystwie RSMP, a w kalendarzu nie zabrakło także najważniejszej rajdowej imprezy w naszym kraju – Rajdu Polski. W Mikołajkach legendarne rajdówki zmierzyły się z szutrem, ale także konkurencją z Rajdowych Mistrzostw Europy.

Zagranicznej konkurencji nie zabraknie także w 2020 roku. Motul HRSMP nie tylko powróci na mazurskie szutry, aby zawodnicy w historycznych maszynach ponownie mogli ścigać się w towarzystwie Rajdowych Mistrzostw Europy, ale także dzięki temu, że sezon zostanie zwieńczony słowackim Rajdem Koszyc. Wcześniej historyczna kawalkada zmierzy się na trasach czterech asfaltowych rajdów – Świdnickiego, Nadwiślańskiego, Rzeszowskiego oraz Śląska.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP