Aktualności

68 Rajd Wisły

Powrót dawno nie widzianych załóg

Po dłuższej nieobecności do rajców Motul HRSMP wróciła załoga Konrad i Wojciech  Stawowczyk. Poprzednio sukcesy odnosili Trabantem 601 .

Błękitna rajdówka z fabryki w Zwickau zadebiutowała w Motul HRSMP podczas 30. Marma Rajdu Rzeszowskiego. Oprócz tego w sezonie 2021 ojciec i syn meldowali się również na metach Rajdu Śląska, Rajdu Świdnickiego-Krause oraz Rajdu Wisły. Konstrukcja inżynierów z NRD nie została opracowana z myślą o dynamicznej, sportowej jeździe, co nie oznacza, że nie można jej nieco poprawić. Pozornie drobną, aczkolwiek znaczącą modyfikacją Trabanta była zmiana w układzie hamulcowym. Lekki dwusuw nie „przepadał” za szybkimi oesami ze względu na mało skuteczne i podatne na „zmęczenie” hamulce, które wymagały od załogi zachowania dużej dozy rozsądku.

Po sezonie 2022 Załoga Stawowczyków postanowiła dokonać zminay – tym razem wystartować Hondą Civic EF3 samochodem z zupełnie innej epoki.

Powrót ELEFANT’a

Po dłuższej przerwie doi Motul HRSMP wrocił też popularnby „ELEFANT”, który ponownie wystartował swoim pięknym i szybkim BMW E-30, tyle ,ze na mocno zmienionym zawieszeniu :

Tymczasem na odcinkach Motul HRSMP prawdziwa walka do końca.

po pierwszym dniu prowadzi załoga Kula/ Zawadzki na Renault Megane Maxi ( kategoria 5) przed  załogą Głowala/Głowala (Mazda 323 GTX – OPEN 4WD) oraz zespołem Borkowski/Zapart ( Toyota Celica ST165- OPEN 4WD),

w poszczególnych kategoriach klasyfikacji rocznej:

Kat 3 :
1. Kiepura/Galle Opel Kadett-C GTE
2.Filipiak/Filipiak BMW E21 320
3. Mikulski/Skrzypek Porsche 911 SC
Kat 4 :
1. Kaszowski/Kaszowski,Ford Sierra RS Cosworth
2. Elefant/Kotarska ,BMW E30 318 IS
3. Molicki/Dehnel, Łada 2107
Kat 5:
1. Kula/Zawadzki, Renault Megane Maxi
2. Śliwka/Mrowczyk, Honda Civic
3. Łusiak/Zaborowska, Ford Escort Cosworth ( WYCOFANIE )
OPEN 2WD:
1. Szerla/Męka,  BMW E30 318is
2.Winiarski/Winiarska, Opel Astra F GTE (WYCOFANIE)
OPEN 4 WD
1. Głowala/Głowala, Mazda 323 GTX
2.Borkowski/Zapart , Toyota Celica ST165
3. Olchawski/Bosek, Audi Quattro S1
Pełne wyniki po pierwszym dniu

 

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP