Aktualności

Akcja „Wyprzedzamy Nowotwór” znów na oesach

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową trzeci sezon z rzędu prowadzi kampanię społeczną „Wyprzedzamy Nowotwór”. Na trasie 48. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE zobaczymy nową rajdówkę w barwach akcji.

W 48. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE załoga fundacji, Wojtek Sroczyński i Emilia Kotarska, zaprezentuje nową rajdówkę przygotowaną specjalnie do startów w cyklu Motul HRSMP.  VW Golf II GTi z silnikiem 1.8. został zbudowany zgodnie z homologacją z 1988r. Malowaniem nawiązuje do samochodu, którym na przełomie lat 80-tych i 90-tych jeździł słynny duet Andrzej Koper i Maciej Wisławski. 

Trzeci sezon akcji

Kampania „Wyprzedzamy nowotwór”  ma przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również chorują na nowotwór. Fundacja prowadzi działania edukacyjne, informuje jakie objawy powinny zaniepokoić rodziców i kiedy należy udać się do lekarza. Natomiast lekarzom pierwszego kontaktu i pediatrom oferuje bezpłatne szkolenia online, umieszczone na Medycznej Platformie Edukacyjnej .

Każdy rajd, każdy wyścig to nowe osoby, które dowiadują się o problemach z diagnostyką choroby nowotworowej u dzieci. A temat jest bardzo ważny. Pomimo, że nowotwory dziecięce zaliczane są tzw. chorób rzadkich czyli nie występują często, są drugą, po wypadkach i zatruciach, przyczyną śmierci dzieci.

Emilia Kotarska, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

Akcja, której celem jest zmiana świadomości społecznej wymaga czasu i wytrwałości. Niektórym może się wydawać, że wszystko już zostało powiedziane. Ja jednak twierdzę, że musimy jeszcze wielokrotnie powtórzyć nasz komunikat.

W tym roku nasza kampania nabiera dodatkowego znaczenia. Od kilku miesięcy w mediach dominuje jeden temat czyli  koronawirus i Covid-19. Pamiętajmy jednak, że choroby onkologiczne nie śpią i nie czekają na czas „po pandemii”. Jeśli zauważymy u dziecka niepokojące objawy, musimy niezwłocznie udać się do lekarza.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP