Aktualności

B-grupowy Polonez 2000 – nowe auto duetu Kiepura/Galle

Po dwóch tytułach w kategorii FIA 2 w Fiacie 128 oraz w Polskim Fiacie 125p Monte Carlo duet Piotr Kiepura – Mateusz Galle w sezonie 2020 planuje wystartować zupełnie nowym autem. Do wyjazdu na rajdowe trasy gotowy jest już B-grupowy Polonez 2000.

Duet Kiepura/Galle co roku prezentuje niesamowicie ciekawe samochody, które miały znaczenie dla historii rajdów w Polsce. Po sezonie w kabinie Polskiego Fiata 125p Monte Carlo załoga przesiądzie się do innej rajdowej legendy – B-grupowego Poloneza S2000.

„Nie byłoby tego projektu gdyby nie nasz przyjaciel Rafał Chronowski, który od samego początku naszej rajdowej i nie tylko przyjaźni, bardzo nas wspiera w naszej pasji, podpowiada oraz pomaga i aranżuje wspaniałe spotkania z wyjątkowymi ludźmi.” – podkreślają mistrzowie FIA 2 z 2018 i 2019 roku.

Samochód został zbudowany zgodnie z homologacja nr 1704 z 1984 roku. Auto ma oczywiście barwy historyczne. Tak oklejonym autem startowała załoga FSO SPORT Janusz Szerla / Marek Oziębło w 43. Rajdzie Polski w 1984 roku, zajmując w nim trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, pan Janusz Szerla brał udział w budowie repliki, więc możemy mieć pewność, że auto jest nie tylko technicznie zgodne z modelem z 1984 roku, ale i oddaje ducha pierwowzoru.

„Dziękujemy Julicie o Robertowi Roszykom z Roszyk Motori, którzy byli odpowiedzialni za budowę i ostateczną realizację naszego projektu. Łukasz Migała z AutoKorekty wykonał prace lakiernicze, a za oklejenie auta odpowiadali Piotr Krzyżanowski z tatą z KANT studio. Im też należą się podziękowania.” – dodają.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP