Aktualności

Historyki na torze biathlonowym

52. Rajd Dolnośląski, trzecia runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z pewnością ma sporo do zaoferowania, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Organizatorzy przygotowali bowiem półtora dnia rywalizacji, na którą składają się m.in. dwa odcinki specjalne rozgrywane po zachodzie słońca i cztery przejazdy próby zlokalizowanej w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Lista zgłoszeń Motul HRSMP opiewa na 30 załóg, z czego dwie z nich pojadą bez pomiaru czasu.

Kalendarz tegorocznych Motul HRSMP, pozwala legendarnym samochodom rajdowym, jak i ich kierowcom i pilotom – pasjonatom sportu – sprawdzić się w bardzo wymagających zawodach, których trasy prowadzą po dobrze znanym z historii polskich rajdów odcinkach specjalnych. Nie inaczej będzie podczas 52. Rajdu Dolnośląskiego, który odbędzie się w dniach 19-20 maja i prowadzi po drogach Kotliny Kłodzkiej. Zawodnicy mają przed sobą nie tylko pozytywnie przyjętą, zeszłoroczną nowinkę – odcinek „Duszniki Arena” wytyczony w kompleksie przeznaczonym m.in. dla biathlonistów, ale także klasyczny odcinek specjalny z Orłowca do Złotego Stoku. Co ciekawe, ta próba pamięta czasy, gdy ścigające się w Motul HRSMP rajdówki były zupełnymi nowościami i marzeniem wielu kierowców rajdowych.

 

 

Na liście zgłoszeń znajduje się wiele dobrze znanych fanom Motul HRSMP załóg, ale wprawne oko dostrzeże kilka zmian. Jako Bosch Service Rally Team zgłoszeni są już nie tylko załogi Suder/Matyjewicz (Ford Sierra Cosworth 4×4) i Polak/Gargas (Audi B2 Coupe Quattro), ale także Elefant (BMW 318 iS) oraz Hoffman/Barłoga (SAAB 96 V4 Rally) tworząc wespół z M&C Historic Rally Team najbardziej liczny zespół w stawce. A skoro o nim mowa, to w jego barwach zobaczymy faworytów do zwycięstwa, czyli liderów Motul HRSMP – Piotra Zaleskiego i Jacka Gruszczyńskiego (Porsche 911 SC RS), a także dzielnie walczących z usterką podczas poprzedniego Rajdu Świdnickiego Roberta Lutego z Dariuszem Gurdziołkiem (Subaru Legacy). Tempo rywalizacji nadawała jednak pewnie będzie Subaru Impreza 555 Michała Pryczka, na którego prawy fotel powraca jego ojciec, Jacek. Złą passę będą chcieli z pewnością przełamać zarówno Krzysztof i Mateusz Głowalowie (Mazda 323 GTX), jak i Arkadiusz Kula z Jarosławem Janaszem (Renault Megane Maxi), którzy w dotychczasowych startach notowali bardzo dobre czasy, ale nie docierali do mety. Bez pomiaru czasu trasę 52. Rajdu Dolnośląskiego pokona debiutant Motul HRSMP – Marcin Leśnik jadący w parze z Kornelem Grabskim (Renault 11 Turbo), a także Krzysztof Guzowski z Agnieszką Załęcką (Renault Clio 16S), którego wraz z dwoma innymi pilotami już oglądaliśmy na trasach HRSMP.

Stawka Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartuje w sobotę 19 maja o 13:30 z rynku w Dusznikach–Zdroju. Stamtąd zawodnicy pojadą na trzy odcinki specjalne, w tym pierwszy przejazd próby „Duszniki Arena”. Serwis rozpocznie się o 17:50, a następnie zaplanowano powtórkę popołudniowych odcinków, zakończoną kolejnym, bardzo późnym serwisem, już po 22:35. Niedziela składać się będzie z pięciu prób – dwóch rano i kończącej rajd sekcji, na którą złożą się trzy odcinki specjalne. Oficjalna ceremonia mety przeprowadzona będzie na rynku w Dusznikach–Zdroju o 16:45.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP