Aktualności

Sezon ma ruszyć w Puławach

Organizatorzy 49. Rajdu Świdnickiego-Krause, który miał otworzyć sezon Motul HRSMP 2021, poinformowali dziś, że zawody zaplanowane na 24-25 kwietnia nie odbędą się w tym terminie.

Podobną sytuację mieliśmy już w sezonie 2020. Pierwotnie Rajd Świdnicki-Krause miał zaczynać ubiegłoroczne zmagania w historycznym czempionacie, ale obostrzenia związane ze zwalczaniem pandemii COVID-19 spowodowały, że jego data dwukrotnie była zmieniana. Ostatecznie zawody w Górach Sowich przeprowadzono jako trzecią, i jak się okazało tuż przed jej rozpoczęciem, finałową rundę Motul HRSMP 2020.

13 kwietnia organizatorzy jednego z najstarszych rajdów w Polsce poinformowali, że jego tegoroczna, 49. już edycja nie odbędzie się w terminie 24-25 kwietnia, ponieważ nie pozwalają na to obecne przepisy i obostrzenia. Jednocześnie organizatorzy zaznaczyli, że zwrócili się do Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM z wnioskiem o zmianę w.w. terminu rajdu na 1-3 października.

Wobec tego sezon Motul HRSMP 2021 ma się rozpocząć w Puławach – od Rajdu Nadwiślańskiego zaplanowanego na weekend 14-16 maja. Pełny kalendarz Motul HRSMP 2021 znajduje się na TEJ STRONIE.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP