Aktualności

Power Stage jako odrdzewiacz

Dokładnie 931 dni Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała czekali na swój kolejny oesowy triumf w rundzie Motul HRSMP. Załoga biało-niebieskiej Sierry zakończyła to odliczanie triumfując na trasie z Zagórza Śląskiego do Świdnicy. Ich poprzedni wygrany oes to także był Power Stage na Dolnym Śląsku, a dokładnie OS Międzylesie z Rajdu Dolnośląskiego 2019.

– Dziś wszystko przejechaliśmy w deszczu – opowiadał Grzelewski na mecie 50. Rajdu Świdnickiego-Krause, który zainaugurował sezon 2022 w Motul HRSMP. – Nie przepadamy za taką pogodą, choć nasze pierwsze zwycięstwo w Motul HRSMP odnieśliśmy w deszczowym Rajdzie Dolnośląskim w 2019 roku. Na oesach wokół Świdnicy jechało nam się naprawdę nieźle, może dlatego, że w końcu idealnie trafiliśmy z oponami – tłumaczył Marcin Grzelewski, który w jubileuszowej edycji zawodów zgarnął pięć dodatkowych punktów za triumf na Power Stage.

Od początku Motul HRSMP aż do końca sezonu 2020 Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała należeli do regularnych uczestników rund historycznego czempionatu. W ubiegłym roku ich Ford Sierra RS Cosworth 4×4 stanął na starcie tylko dwóch z sześciu rajdów w kalendarzu cyklu. A jak będzie w tym roku?

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Planujemy wystartować w jednej czy dwóch rundach, a jak się uda, to może w całym sezonie. W Świdnicy chcieliśmy się rozruszać i odrdzewieć i to się udało – cieszył się Grzelewski.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP