Aktualności

77. Rajd Polski przełożony

77. Rajd Polski, który po zmianach kalendarzowych miał być pierwszą rundą Motul HRSMP, odbędzie się w innym terminie. PZM współpracuje obecnie z Eurosport Events, promotorem ERC oraz Międzynarodową Federacją Samochodową nad znalezieniem nowej daty dla imprezy.

Rajd Polski to najważniejsza impreza w rajdowym kalendarzu. Impreza jest rundą mistrzostw Europy, a od 2019 roku także rundą Motul HRSMP. W poprzednim sezonie klasyczne rajdówki po raz pierwszy mierzyły się z szutrowymi drogami wokół Mikołajek. Po zmianach w kalendarzu, wymuszonych pandemią koronawirusa, 77. Rajd Polski miał otwierać zmagania Motul HRSMP w sezonie 2020. Tak się jednak nie stanie.

„Prowadzimy rozmowy z PZM i FIA, aby znaleźć nowy termin 77. Rajdu Polski. W stosownym czasie i po podjęciu wszystkich ustaleń poinformujemy o zmianie terminu imprezy.” – powiedział Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC

„Postanowiliśmy przełożyć termin naszego rajdu, gdyż na obecnym etapie wydaje się to jedynym logicznym rozwiązaniem. Mamy naturalnie nadzieję, że zaistnieją warunki pozwalające rozegrać 77. Rajd Polski w tym sezonie. Dziękuję tym wszystkim, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na przygotowanie zawodów i liczę na to, że spotkamy się w tym roku w Mikołajkach.” – powiedział Krzysztof Maciejewski, dyrektor 77. Rajdu Polski.

W związku z tym pierwszą rundą Motul HRSMP powinien być Rajd Świdnicki-Krause, który został przełożony na lipiec (17-19.07).

Źródło: http://www.rajdpolski.pl/pl/2020/77-rajd-polski-w-innym-terminie

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP