Aktualności

Rajd Polski w kalendarzu Motul HRSMP

Dziś, na Gali Sportu Samochodowego PZM, nie tylko wręczono mistrzowskie trofea, ale także zaprezentowano projekt kalendarza przyszłorocznych Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2019 rajdówki z duszą po raz pierwszy mają ścigać się także w Rajdzie Polski.

Z każdym rokiem mistrzostwa mocno się rozwijają i od sezonu 2016, kiedy cykl debiutował jeszcze pod nazwą Historyczny Rajdowy Puchar Polski, cały czas dodawane są coraz dłuższe i trudniejsze rajdy. W 2017 roku aż pięć z siedmiu rund Motul HRSMP było rozgrywanych wspólnie z głównymi rajdowymi mistrzostwami naszego kraju.

Teraz wszystkie rundy historycznych mistrzostw będą jechały wspólnie wraz z krajowym czempionatem, co oznacza, że rajdówki sprzed lat będą poddane jeszcze trudniejszej próbie i pokażą, że nieprzypadkowo noszą miano legendarnych. Sezon rozpocznie się w weekend 26-28 kwietnia Rajdem Śwdnickim-Krause. Na przełomie maja i czerwca kawalkada Motul HRSMP przeniesie się do Puław, aby powalczyć na trasach Rajdu Nadwiślańskiego.

Perełką w kalendarzu będzie rozgrywany tuż przed wakacjami Rajd Polski. Wtedy zawodnicy HRSMP będą mogli sprawdzić się na przepięknych mazurskich szutrach. Następnie mistrzostwa powrócą na asfalt, a zawodnicy zmierzą się z trasą Rajdu Rzeszowskiego, który odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia. Finałową fazę sezonu rozpocznie wrześniowy Rajd Śląska, natomiast zwieńczeniem zmagań będzie Rajd Dolnośląski, w którym kierowcy, piloci i ich maszyny wystąpią w dniach 4-6 października.

Kalendarz Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019: 

  • 26-28 kwietnia – Rajd Świdnicki-Krause
  • 31 maja-2 czerwca – Rajd Nadwiślański
  • 28-30 czerwca – Rajd Polski
  • 8-10 sierpnia – Rajd Rzeszowski
  • 5-7 września – Rajd Śląska
  • 4-6 października – Rajd Dolnośląski

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP