Aktualności

Raport: Rajd Świdnicki-KRAUSE po OS 6

Dwa pierwsze odcinki specjalne niedzielnego etapu Rajdu Świdnickiego-KRAUSE praktycznie ustawiły klasyfikację finałowej rundy sezonu 2020.

Na dobrej drodze do ukończenia zawodów jako najszybsza załoga stawki Motul HRSMP są Marek Suder i Marcin Kowalik. Załoga Forda Sierry 4×4 Cosworth świetnie odnalazła się w zmiennych warunkach panujących dziś na trasie. Dodatkowo ich samochód „nie przeszkadza” im w jeździe tak, jak to miało miejsce w poprzednich rajdach, choć kierowca narzekał na problemy z wbijaniem biegów.

W niedzielny poranek rozegrano dwa z trzech zaplanowanych oesów. Na kończącej pętlę próbie Przełęcz Walimska – Michałkowa Górna doszło do wypadków z udziałem załóg z RSMP, w skutek czego ta próba została odwołana dla pozostałem części stawki – zarówno RSMP, jak i Motul HRSMP.

Drudzy w tabeli z czasami Robert Luty i Marcin Celiński tracą już blisko 2 minuty do Sudera i Kowalika. Kierowca Subaru Legacy nie trafił z oponami. Chciał zaryzykować i wybrał slicki, co na zalanym wodą i najdłuższym w rajdzie oesie Jawornik – Kamionki, nie pozwoliło na skuteczną walkę z Suderem.

Na wirtualnym podium są jeszcze Marcin Grzelewski z Krzysztofem Niedbałą (Ford Sierra 4×4 Cosworth).

W rajdzie nie jadą już Witoldowie Moliccy, którym nie udało się naprawić Łady 2107 VTFS oraz duet Leśnik/Harczuk. W ich żółtym Renault 11 Turbo oprócz cewki zapłonowej posłuszeństwa odmówił także układ paliwowy.

Po OS 6 w poszczególnych kategoriach prowadzą:

  • FIA 1 (roczniki 1931-69): Wodziński/Kaczmarek (Lancia Fulvia)
  • FIA 3 (roczniki 1976-81): Zaleski/Szadkowski (Porsche 911 SC)
  • FIA 4/J1 (roczniki 1982-85): Łusiak/Zaborowska (Ford Mercury)
  • FIA 4/J2 (roczniki 1986-90): Suder/Kowalik (Ford Sierra 4×4 Cosworth)

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP