Aktualności

Sześć odsłon HRSMP w 2021

Polski Związek Motorowy opublikował dziś projekty kalendarzy sportu samochodowego na sezon 2021. Walka o tytuły w historycznym czempionacie ma się rozegrać podczas sześciu asfaltowych rund.

Do kalendarza Motul HRSMP ma powrócić Rajd Wisły, który był już rundą tego cyklu w sezonach 2017 i 2018 (fot. Grzegorz Rybarski)

Sezon 2021 ma się rozpocząć tak, jak skończył się ostatni, czyli w Górach Sowich. Pierwszą rundą w kalendarzu jest 49. już edycja Rajdu Świdnickiego-Krause zaplanowana na 23-25 kwietnia. Trzy tygodnie później załogi w rajdówkach sprzed lat mają zmierzyć się na odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego (14-16 maja). Po wizycie w Puławach stawkę Motul HRSMP czeka przerwa na szutry. Na czerwiec zaplanowano dwie rundy RSMP rozgrywane na luźnych nawierzchniach – Rajd Zematija na Litwie i Rajd Polski. Te zawody nie będą zaliczane do kalendarza Motul HRSMP.

Letnią przerwę ma zakończyć Rajd Rzeszowski, tradycyjnie już zaplanowany na drugi weekend sierpnia (5-7 sierpnia). Również w drugi weekend, tyle że września, odbędzie się czwarta runda historycznego czempionatu, czyli Rajd Śląska (10-12 września). Będzie to pierwsza z dwóch okazji do walki o punkty na oesach w województwie śląskim, bowiem dwa tygodnie później ma się odbyć 66. edycja Rajdu Wisły. Będzie to powrót tej imprezy do kalendarza HRSMP po dwóch latach przerwy. Poprzednio uczestnicy historycznych mistrzostw rywalizowali na trasach w Beskidach w sezonach 2017 i 2018.

Finał sezonu zaplanowano na Słowacji, podczas 46. Rajdu Koszyc.

Projekt kalendarza Motul HRSMP 2021:

  1. runda – 23-25 kwietnia: Rajd Świdnicki-Krause (Świdnica, asfalt)
  2. runda – 14-16 maja: Rajd Nadwiślański (Puławy, asfalt)
  3. runda – 5-7 sierpnia: Rajd Rzeszowski (Rzeszów, asfalt)
  4. runda – 10-12 września: Rajd Śląska (Chorzów, asfalt)
  5. runda – 24-26 września: Rajd Wisły (Wisła, asfalt)
  6. runda – 15-17 października: Rajd Koszyc (Koszyce, asfalt)

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP