Aktualności

Ulewa podkręca atmosferę

Jeśli w deszczową sobotę brakuje wam sportowych emocji, to zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Motul HRSMP. Bo na Rajd Rzeszowskim nie brakuje zaskakujących rozstrzygnięć.


Najszybsza załoga w rajdzie, to Luty z Celińskim w Subaru Legacy. Zdecydowanie odjechali oni rywalom na 26-kilometrowym OS 2 i choć od tej pory ich prowadzenie się uszczupliło, to niewiele. W FIA 4 mają już bardzo bezpieczną, niemal 3.5-minutową przewagę.

Po czterech próbach (z czego trzech wygranych!) drugi najlepszy czas ma Grzegorz Olchawski jadący z Łukaszem Wrońskim. Ich prowadzenie w PZM 5 wynosi 19,9s nad załogą Smółka/Radecki (BMW 318 iS).

W PZM 6, a więc naszej klasie Youngtimerów – największe zaskoczenie. W deszczowych, mokrych warunkach znakomicie radzi sobie Arkadiusz Kula (Renault Megane Maxi). Pilotowany przez Jarosława Janasza kierowca ma prawie 24s przewagi nad duetem Smagała/Giergiel.

Dopiero pod koniec pierwszej dziesiątki są dominatorzy tegorocznego sezonu. Ósma lokata należy do Zaleskiego i Gruszczyńskiego (Porsche 911 SC RS), którzy bezpiecznie zmierzają po tytuły w Historycznej Klasyfikacji Generalnej. Ich przewaga nad Grzelewskim i Niedbałą w FIA 3 wynosi ponad 3 minuty. Tuż za nimi, z 9. czasem przejazdu dotychczasowych prób są Michał i Jacek Pryczkowie w Subaru Imprezie 555, którzy ponosili dziś ogromne straty pomimo początkowo dobrego tempa.

W FIA 2 prowadzi Piotr Kiepura z Mateuszem Galle (Fiat 128 Rally), a w FIA 1 najlepsi są Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek (Lancia Fulvia).

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP